Az elődöntő küszöbén a norvégok

Debrecen |

<p>A norvég válogatott 29-26-ra legyőzte a spanyol csapatot a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság debreceni középdöntőjében szombaton, és ezzel a sikerrel &quot;fél lábbal&quot; már az elődöntőben érezheti magát.</p>

Eredmény:középdöntő, I csoport (Debrecen), 1. forduló:Norvégia-Spanyolország 29-26 (16-16)  A győri és a debreceni csoport első helyezettjeinek csatájában jobban kezdtek a magyarokat két napja legyőző spanyolok, akik sokáig őrizték korán megszerzett kétgólos előnyüket. A félidő derekán rövid időre átvették a vezetést az olimpiai bajnok norvégok, ám később megint futniuk kellett az eredmény után. Végül a dudaszó pillanatában Betina Riegelhuth távoli bombájával egyenlítettek.    A második félidő rajtját a skandinávok kapták el jobban, ám a 41. percben már 20-20-at mutatott a Főnix-csarnok eredményjelzője. Időt kértek a norvégok, onnantól kezdve pedig megint az ő akaratuk érvényesült. Óriási hajrát vágtak ki ugyan a spanyolok, egyenlítettek, ám a meccs utolsó három gólját a norvégok dobták. korábban:Dánia-Lengyelország 28-19 (9-9) később:Magyarország-Románia 20.30        A további program:hétfő:Spanyolország-Románia 16.00Lengyelország-Norvégia 18.15Magyarország-Dánia 20.30     szerda:Lengyelország-Románia 16.00Spanyolország-Dánia 18.15Magyarország-Norvégia 20.30