Australian Open - Wawrinka a férfi győztes

<p>A nyolcadik helyen kiemelt svájci Stanislas Wawrinka nyerte meg a Melbourne-ben rendezett ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi versenyét, miután a vasárnapi döntőben legyőzte a sérüléssel bajlódó, világelső spanyol Rafael Nadalt.</p>

A 28 éves lausanne-i játékos 6:3, 6:2, 3:6, 6:3-ra diadalmaskodott, s pályafutása első sikerét aratta Grand Slam-tornán úgy, hogy 36. GS-versenyén először jutott be a fináléba.     Az eddigi mind a 12 egymás elleni meccsüket a harmadik melbourne-i döntőjét vívó, 2009-ben bajnok, 27 esztendős Nadal nyerte, a 13-szoros GS-győztes spanyol játékos azonban most a második szett elejétől hátsérüléssel küszködött. Többször is ápolni kellett, s bár 0-2-es játszmahátrányán még szépített, fordítani már nem tudott, s végül 2 óra 21 perc alatt alulmaradt.     A párosban 2008-ban, Roger Federer társaként olimpiai bajnok Wawrinka egyesben pályafutása hatodik tornagyőzelmét aratta, és sikeréért 2 650 000 ausztrál dollárt (51,7 millió forint) kapott.    A győztesnek járó serleget Pete Samprastól, az amerikaiak már visszavonult, 14-szeres Grand Slam-tornagyőztes teniszsztárjától vehette át Melbourne 2014-es bajnoka.     Eredmény, döntő:    Férfiak: Wawrinka (svájci, 8.)-Nadal (spanyol, 1.) 6:3, 6:2, 3:6, 6:3