Anja Pärsson legyőzhetetlen

Kitzbühel/Maribor/Szapporo. Nincs megállás a téli sportokban. Az elmúlt hét végén is Világ Kupa-viadalokat rendeztek, a bobpályán Európa-bajnokot avattak.

Ahonen a magasban, avagy Szapporo madártávlatbólReuters-felvételAlpesisí

A szakági rangsorban vezető osztrák Stephan Eberharter nyerte meg a férfi lesiklók kitzbüheli Világ Kupa-versenyét. Az elnyűhetetlen Eberharter számára a kitzbüheli győzelem immár a 27. volt pályafutása során a Világ Kupában, s ezzel túlszárnyalta a legendás honfitársát, Franz Klammert. A Világ Kupa összetett versenyének kétszeres győztese másodszor nyerte meg a királyi számot Kitzbühelben, korábban 2002-ben volt sikeres. A férfiak műlesikló versenyét a finn Kalle Palender nyerte. A kombinációs műlesiklásban az amerikai Bode Miller bizonyult a legjobbnak, megelőzte az esélyes osztrák Raichot. A norvég Lase Kjus sérülten versenyzett, de így is a dobogó 3. helyére került.

EREDMÉNYEK: 1. Eberharter (osztrák) 1:55,48, 2. Rahlves (amerikai) 1:56,69, 3. Hofmann (svájci) 1:56,78. Az összetett Világ Kupában a norvég Kjus vezet az osztrák Maier és Raich előtt.

Szombaton Mariborban rendezték a női Világ Kupa óriásműlesikló számát, s ahogy az várható volt, ismét a Anja Pärsson bizonyult a leggyorsabbnak. A 22 esztendős svéd lány szuverénül versenyzett, ötödik alkalommal nyert Mariborban, méghozzá úgy, hogy az első futam után csak a második helyen állt, de a másodikban fantasztikus versenyzéssel mindenkit megelőzött. Pärsson immár 17. győzelmét aratta a Világ Kupában.

Vasárnap műlesiklásban versenyeztek a nők, s ezúttal is Pärsson szerezte meg a győzelmet immár ötödször ebben a számban. Nagyszerűen ment a versenyzés a szlovák Veronika Zuzulovának, a 11. helyen végzett. Zuzulová az első futam után csak a 19. helyen állt, a másodikban azonban óriásit javult, a harmadik legjobb időt érte el, s ezzel feljött az említett 11. helyre. A 19 esztendős pozsonyi lány számára ez az eredmény az idei legjobb a Világ Kupában. Zuzulová korábban, 2002-ben tizedik helyet szerzett műlesiklásban.

EREDMÉNYEK, szombat: 1. Pärsson (svéd) 2:18,27, 2. Dorfmeister (osztrák) +0,98, 3. Riend-Contreras (spanyol) +1,23. Vasárnap: 1. Pärsson (svéd) 1:38,08, 2. Marlies Schild (osztrák) +1,24, 3. Nicole Hosp (osztrák) +1,35,...11. Veronika Zuzulová +2,69. Huszonkét verseny után a Világ Kupa élén Pärson áll, 5 ponttal előzi meg az osztrák Götschlt. Veronika Zuzulová 87 ponttal az 51. helyen áll. Mondanom sem kell, hogy Pärsson hat verseny után a műlesiklást is uralja.

Síugrás

Szapporóban a nagysáncon folytatódott a síugrók japán portyája mindkét nap a norvég Roar Ljökelsöy győzött.

EREDMÉNYEK – szombat: 1. Roar Ljökelsöy 281,4 (132,0+133,5 m), 2. Ahonen (finn.) 279,1 (135,5+129,0), 3. Höllwarth (osztrák) 265,6 ... 34. Mesík (szlovák) 91,7 (109.)

Vasárnap: 1. Roar Ljökelsöy 281,4 pont (132 m, 133,5), 2. Ahonen (finn) 279,1 (135,5, 129), 3. Höllwarth (osztrák) 265,6 (130,5, 126,5). A Világ Kupában 15 verseny után Ahonen vezet 880 ponttal, a második Pettersen (norvég), pontjainak száma 657.

Sífutás

A szlovák Martin Bajčičák a kitűnő 15. helyen végzett az észak-olaszországi Cavaleseben rendezett 70 km-es versenyen, a győzelmet a norvég Anders Aukland szerezte meg. A nők között a hazai Paruzzi bizonyult a leggyorsabbnak. EREDMÉNYEK, férfiak: 1. Anders Aukland (norvég) 3:09,:03,5; 2. Di Centa (olasz) +19,9 mp; 3. J. Aukland (norvég) +42,7,...15. Martin Bajčičák +3:32,5 perc. Nők: 1. Gabriella Paruzzi (olasz) 3:33:07,4; 2. Sevcsenko (ukrán) +2:10,4; 3. Henkel (német) +4:16,1.

Északi összetett

Szapporóban találkoztak a világ legjobbjai, s a győzelmet a 25 esztendős finn Hannu Manninen szerezte meg. Már a 10 km-es futásban előnyre tett szert, s a síugrásban olyan eredményt ért el, mely biztosította számára az elsőséget.

EREDMÉNYEK (10 km-es futás, síugrás): 1. Hannu Manninen 244,8, 2. Lajunen (finn) 244,6, 3. Bieler (osztrák) 233,1.

Sílövészet

A norvég Linda Tjörholm nyerte a női sílövők Világ Kupa-versenyének 12,5 km-es tömegrajtos számát. A drámai hajrában 0,2 másodperccel előzte meg az orosz Guszevát, nem sikerült a versenyzés Szlovákia egyetlen képviselőjének, Anna Murínovának, a 30 tagú mezőny sereghajtója lett.

EREDMÉNYEK: 1. Tjörnholm (norvég) 41:09,2 perc (2 büntető kör), 2. Guszeva (orosz) 0,2 mp hátrány (3), 3. Boali (orosz) 9,9 mp h 3). A Vilák Kupa élén 15 verseny után a norvég Poirée áll.

A férfiak 10 km-es távján az orosz Szergej Csepikov nagy fölénnyel szerezte meg a győzelmet. A 37 esztendős, kétszeres olimpiai bajnok első sikerét aratta a Világ Kupa most zajló idényében. Kitűnően szerepelt a szlovák Pavol Hurajt, jó lövésének köszönhetően, nagy neveket megelőzve a 8. lett. Tegnap a francia Poirée diadalmaskodott a norvég Björndalen és a német Gross előtt. Hurajt tizenkettedikként ért célba.

EREDMÉNYEK. 1: Szergej Csepikov (orosz) 25:09,6 (0 büntetőkör), 2. Maric (szlovén) +21,4 (0), 3. Gros (német) +28,1,...8. Pavol Hurajt +45,8 (0).

Szánkó

A háromszoros világbajnok Georgh Hackl sikerével fejeződött be a Világ Kupa szombati verseny viadala. A szlovák Jaroslav Slávik 9. lett, s újabb 39 pontot ért el a Világ Kupában. Slávik, aki korábban bronzérmet szerzett az Európa-bajnokságban, két kiegyenlített futamban biztosította az előkelő 9. helyét.

Bob

A német Christoph Langen, Christoph Heyder duó győzött a svájci St. Moricban rendeztt, kettes bob Eb-n. A szlovák Milan Jagnešák, Róbert Kresťanko a 25. helyet szerezte meg. (TASR, SITA)