A szlovák Róbert Švehla klubrekordja

New York. Az elmúlt hét végén 16 mérkőzéssel folytatódott a bajnokság, 16 szlovák hokis lépett pályára. Szombaton hárman közülük pontot szereztek, Jozef Stümpel (Buffalo) két gólpasszt adott, Martin Cibák (Tampa) és Ľuboš Bartečko egyet-egyet.

New York. Az elmúlt hét végén 16 mérkőzéssel folytatódott a bajnokság, 16 szlovák hokis lépett pályára. Szombaton hárman közülük pontot szereztek, Jozef Stümpel (Buffalo) két gólpasszt adott, Martin Cibák (Tampa) és Ľuboš Bartečko egyet-egyet. Egy nappal ké-sőbb ismét feliratkozott a góllövőlistára az ottawai Marián Hossa, aki immár ötödik egymás utáni mérkőzésén szerzett pontot. A Toronto–Buffalo meccs előtt tragikus esemény történt, az ünnepélyes ceremónia során, amelyen kitüntették a Toronto történetének 25 legjobb hokisát, a 78 éves Art Jackson infarktust kapott a cserepadon, s a gyors orvosi beavatkozás ellenére a helyszínen meghalt. Új klubcsúcsot állított fel Róbert Švehla, aki 553. mérkőzését játszotta a Florida Panter együttesében. Említésre méltó Erik Lindros, aki volt csapata, a Philadelphia ellen mesterhármast ért el. Két televíziókészüléket, és egy videomagnót tört darabokra az öltözőben Ed Belfour, az olimpiai bajnok kanadai válogatott harmadik számú kapusa. A Dallas hálóőrét az dühítette fel, hogy a Vancouver elleni találkozón már az első harmad közepén lecserélték, miután a második védhető lövést nézte el. Az NHL eseményeihez tartozik, hogy sikeres vállműtéten esett át Mark Messier, az NY Rangers hatszoros Stanely Kupa- győztes csatára; a 41 éves játékos 23 éve szerepel az NHL–ben, és most kellett először megműteni.

EREDMÉNYEK – PÉNTEK: Buffalo–Boston 4:3 (1:0, 0:2, 3:1), Brown 2, Afinogenov, Warrener, ill. Knuble, Szamszonov 2. Kapura tartó lövések 32:32; 18 000 néző. Atlanta–NY Islanders 4:3 (0:0, 1:0, 3:3), Reirden, Štefan, Tremblay 2, ill. Jönsson, Peca, Aucoin. Kapura tartó lövések 29:35; 16 000 néző. Az Atlanta első gólját Luboš Bartečko készítette elő, aki elegáns csellel lerázta az egyik védőt és hosszú passzal küldte gólhelyzetbe Reirdent. Tampa Bay– San Jose 4:2 (0:1, 3:1, 1:1), Richards 2, Kubina 2, ill. Harwey, Hornton. Kapura tartó lövések 30:27; 15 000 néző. A hazaiak az orosz kapus Habibulinnal az élen megszakították a San Jose győzelmi sorozatát, korábban hét meccsen nyertek. New Jersey–Toronto 4:2 (3:0, 1:1, 0:1), Gomez, Sýkora, Eliáš, Arnott, ill. McCabe, Valk . Kapura tartó lövések 26:21; 19 000 néző. A juharlevelesek először szerepeltek Joseph kapus nélkül, s helyettese, Swab 12 lövés közül négyet a hálóba eresztett. Egyébként a Toronto edzője nem más, mint Patquin, aki az olimpiai bajnokságot nyert Kanada csapatának volt a szakvezetője.

SZOMBAT: Pittsburgh–Detroit 2:4 (0:0, 1:2, 1:2), Hrdina, Richer, ill. Devereaux, Shanahan, Avery, Lindström. Kapura tartó lövések 22:30; 17 000 néző. A Detroit az elmúlt nyolc meccsen immár a 7. győzelmét aratta, s továbbra is az NHL élén áll. NY Rangers–Philadelphia 6:5 (2:0, 3:2, 1:3), Lindros 3, Fleury, Dvořák, Karpa, ill. Gagne 3, Desjardins, Roenick. Kapura tartó lövések 28:31; 18 000 néző. Kemény játékot hozott az összecsapás, a bíró 117 büntető-percet osztott ki. NY Islanders–Atlanta 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), Jasin, Scatchard 2, Lapointe, ill. Tamer. Kapura tartó lövések 27:14; 16 000 néző. Az Islanders visszavágott az egy nappal előbbi vereségéért az NHL leggyengébb csapatának, a hazaiak védelmében helyet kapott a fiatal Branislav Mezei. Ottawa– Washington 2:3 – hosszabbítás után (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1), Hossa, Arvedson, ill. Jágr 2, Nyikolisin. Kapura tartó lövések 32:29; 18 000 néző. Ötödik egymás utáni mérkőzésén szerzett gólt Marián Hossa, a meccs sorsáról azonban a hosszabbításban Jaromír Jágr gondoskodott, aki az olimpia után ismét kitűnő formába lendült. Toronto–Buffalo 3:3 – hosszabbítás után (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0), Sundin 2, Roberts, ill. Gratton, Šatan, Dumont. Kapura tartó lövések 26:28; 19 000 néző. Miroslav Šatan 20. gólját szerezte az idényben. Montreal–Carolina 3:4 (1:0, 1:1, 1:3), Gilmour 2, Van Allen, Gelinas, Kapanen, Malík. Kapura tartó lövések 19:41; 21 000 néző. A Montreal a harmadik harmadban még két góllal vezetett, végül kikapott. Arturs Irbe, lett kapus 200. győztes meccsén játszott. Tampa Bay–Florida 3:2 (0:1, 0:1, 3:0), Richards, Ölvestad, Boyle, ill. Nilson 2. Kapura tartó lövések 31:26; 17 000 néző. A hazaiak már Zdeno Cíger nélkül léptek pályára, a szlovák hokist a fiókcsapatba küldték, az AHL–ben fog játszani. Colorado– Dallas 1:2 (0:1, 0:1, 1:0), Sakic, ill. Modano, MacLean. Kapura tartó lövések 29:29; 18 000 néző. Calgary–Nashville 5:2 (3:0, 1:0, 1:2), Conroy, Savard, Iginla, McAmmond, Clark, ill. Dubinsky, Ronning. Kapura tartó lövések 20:23; 17 000 néző. Edmonton– St. Louis 1:1 – hosszabbítás után (0:0,0:1, 1:0 – 0:0), Comrie, ill. Podein. Kapura tartó lövések 30:26; 17 000 néző. Vancouver– Minnesota 6:3 (2:0, 4:1, 0:2), Cooke, D. Sedin, Bertuzzi, Ohlund, Letowski, Morrison, ill. Johnson, Roest, Dowd. Kapura tartó lövések 34:14; 19 000 néző. A vendéglátók már 4:0 arányban vezettek, s utána inkább verekedés zajlott a pályán. Los Angeles–Columbus 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), Sillinger, Marshall. Kapura tartó lövések 30:13; 18 000 néző.