A Schalke legyőzte a Bayernt

Pozsony. Angliában meglepetés nélkül zajlott a 11. forduló. Németországban kikapott a Bayern, az éllen továbbra is a Stuttgart áll, amely fölényesen legyőzte a Freiburgot. Csehországban vereséget szenvedett a Sparta, az Ostrava már hat ponttal vezet.

Ronaldo (fehér mezben) húsz perc alatt két gólt lőtt a BilbaónakČTK/AP-felvéteANGLIA. A papírforma érvényesült a 13. fordulóban. Mind a három „nagycsapat” biztosan győzött. A Chelsea az Everton otthonában, az Arsenal a gyengécske Leeds ellen, míg a Manchester United a múlt heti, hazai vereség után az újonc Portsmouth gárdáját fektette két vállra.

11. forduló: Everton–Chelsea 0:1, góllövő: Mutu (49.); Tottenham–Bolton 0:1, g.: Nolan (73.); Middlesbrough–Wolverhampton 2:0, g.: Mendieta (73.), Juninho (83.), a hazaiknál Németh Szilárd csak az első félidőt játszotta végig; Leeds–Arsenal 1:4, g.: Smith (64.), ill. Henry (8., 33.), Pires (17.), Silva (50.); Newcastle–Aston Villa 1:1, g.: Robert (45.), ill. Dublin (11.); Southampton–Manchester City 0:2, g.: Fowler (4.), Wanchope (85.); Manchester United–Portsmouth 3:0, g.: Forlan (37.), Ronaldo (80.), Keane (82.); Fulham–Liverpool 1:2, g.: Saha (39.), ill. Heskey (17.), Murphy (89.); Leicester–Blackburn 2:0, g.: Bent (75.), Howey (82.).

CSEHORSZÁG. Tovább nőtt az Ostrava előnye a Sparta előtt. Míg a Baník győzött az Olomouc ellen, a prágai csapat nem kis meglepetésre kikapott Zlínben. Telt ház, 20 000 néző látta Ostravában a találkozót, ahol meglepetésre az Olomouc szerzett vezetést, sőt, többször növelhette is volna az előnyét. Nem így történt, és így végül a három pont otthon maradt. A Sparta edzője, Jiří Kotrba főleg az első félidei teljesítménnyel volt elégedetlen. ,,Nagyon gyengén kezdtünk, amit ügyesen kihasznált a Zlín. Fordulás után már jobbak voltunk, de nem sikerült gólt lőni” – mondta. A Blšany meccsén kétszer annyian voltak, mint két hete. Akkor 51-en „szorongtak” a lelátón, most 104-en szurkoltak...

13. forduló: Ostrava–Olomouc 2:1, góllövők: Heinz (26.), Matušovič (81.), illetve Reiter (4.), a vendégeknél Reiter a 82. percig, Babnič a 84. percig játszott; Brno–Jablonec 1:1, g.: Kroupa (87.), ill. Michálek (14.), Belic, Krško, illetve Lovásik is 90 percet volt a pályán, Majsniar a 81. percben jutott szóhoz; Liberec–Opava 3:1, g.: Papoušek (59.), Pospíšil (74.) Slepička (78.), ill. Dort (13.), a hazaiknál Valachovič és Kisel 90 percet, Hološko a 45. percig, Ančic pedig az 53. percig volt a játéktéren; Blšany–České Budějovice 2:2, g.: Pleško (8.), Šelicha (45.), ill. Vozábal (1.), Kulič (17.), Lukáč, illetve Chlebek is 90 percet játszott; Zlín–Sparta 1:0, g.: Červenka (18.), a vendégeknél Labant 90 percet, Michalík pedig a második félidőben játszott; Plzeň–Teplice 2:0, g.: Barteska (42.), Jež (58.), Jež, illetve Benčík is végig a pályán volt; Žižkov–Příbram 1:0, g.: Chihuri (58.).

NÉMETORSZÁG. Úgy tűnik, nem lesz olyan magabiztos a Bayern a Bundesligában, mint tavaly volt. A bajorok ezúttal a Schalke otthonában szenvedtek vereséget. Egyébként az utolsó nyolc egymás elleni meccsből csupán egy találkozót sikerült a Bayernnek megnyernie! A mérkőzés játékvezetője többször hibázott a Bayern kárára, de ennek ellenére Hitzfeld edző azt mondta, azért nem szereztek pontot, mivel meglepően gyenge teljesítményt nyújtottak.

11. forduló: Wolfsburg–Hertha 3:0, góllövők: Klimowicz (47., 71.), DAlessandro (24.), Karhan 90 percet játszott, a vendégeknél Király 90 percet töltött a pályán, Dárdait a 82. percben lecserélték; Mönchengladbach–Rostock 1:1, g.: Svěrkoš (30.), ill. Persson (33.), a hazaiaknál Demo a 72. percig játszott; Schalke–Bayern 2:0, g.: Hajto (16. – 11-esből), Kamphuis (79.); Stuttgart–Freiburg 4:1, g.: Kuranyi (33., 65.), Tiffert (62.), Hleb (64.), ill. Coulibaly (45. – 11-esből), a hazaiaknál Szabics végigjátszotta a meccset; Bremen–Frankfurt 3:1, g.: Ailton (18.), Baumann (24.), Klasnić (71.), ill. Reinke (66. – öngól), a hazaiaknál Lisztes a 67. percig volt a pályán; Köln–Hannover 1:2, g.: Scherz (37.), ill. Brdaric (32.), Stendel (80.); 1860 München–Bochum 3:1, g.: Lauth (49., 66., 77.), ill. Hasemian (34.); Dortmund–Hamburg 3:2, g.: Koller (64., 66.), Everthon (69.), ill. Reinhardt (14.), Romeo (60.); Kaiserslautern–Leverkusen 0:0.

OLASZORSZÁG. Döntetlennel ért véget a szuperrangadó, így a Juventus nem tudott visszavágni a hazai pályán játszó AC Milannak a Bajnokok Ligája idei döntőjében elszenvedett vereségért. Az első félidőben a vendégek játszottak fölényben, de komoly gólhelyzetet nem tudtak kialakítani, inkább távoli lövésekkel próbálkoztak, ám eredménytelenül. A játékrész végén majdnem elszabadultak az indulatok, ugyanis Paolo Maldini – aki 720. alkalommal lépett pályára a Milan színeiben, s ezzel megdöntötte a Franco Baresi által tartott klubrekordot – becsúszását követően Pavel Nedvěd maradt lenn a földön, ám a hazaiak nem rúgták ki a labdát. Salvetore Racalbuto bíró salamoni döntést hozott: senkit nem büntetett lappal a csetepaté résztvevői közül. A folytatásban már több lehetőség is adódott mindkét együttes előtt. A piros–feketéknél Andrij Sevcsenko ugyan betalált Gianluigi Buffon kapujába, de a bíró les miatt nem adta meg a gólt, míg a „zebráknál” Marco Di Vaio csak a kapufát találta el. Húsz perc elteltével viszont Jon Dahl Tomasson már nem hibázott. A hátralévő időben a BL-címvédő csak az eredmény tartására koncentrált, s ezt sokáig sikerrel tette, köszönhetően Dida kapus elképesztő bravúrjainak, ám Di Vaio bombája ellen már a brazil hálóőr is tehetetlennek bizonyult, így végül igazságos döntetlen született.

8. forduló: AC Milan–Juventus 1:1, góllövők: Tomasson (65.), illetve Di Viaio (84.); Udinese–Lazio 1:2, g.: Iaquinta (27.), ill. Corradi (17.), Inzaghi (34.); Ancona–Siena 0:0; AS Roma–Reggina 2:0, g.: Montella (18.), Carew (81.); Bologna–Sampdoria 0:1, g.: Doni (33.); Brescia–Parma 2:3, g.: Matuzalem (4.), Di Biagio (37.), ill. Morfeo (12.), Marchionni (43.), Gilardino (71.), kiállítva: Matuzalem (79.), ill. Donadel (95.); Lecce–Empoli 2:1, g.: Chevanton (2., 43. – az elsőt 11-esből), ill. Rocchi (60.), kiállítva: Lanzaro (46. – Empoli); Modena–Perugia 1:0, g.: Allegretti (49.). A Chievo–Internazionale meccs lapzárta után ért véget.

SPANYOLORSZÁG. A Deportivo La Coruna nem tudott győzni a Murcia otthonában, míg a Real Madrid magabiztosan verte az Athletic Bilbaót és átvette a vezetést.

8. forduló: Celta Vigo–Santander 0:1, góllövő: Benayoun (2.), Murcia–La Coruna 0:0; Real Madrid–Bilbao 3:0, g.: Ronaldo (34., 55.), Figo (70.); Espanyol–Zaragoza 0:2, g.: Galletti (10.), Soriano (23.); Malaga–FC Sevilla 2:0, g.: Duda (2.), Salva (22. – 11-esből); Betis Sevilla–Atl. Madrid 1:2, g.: Assuncao (20.), ill. Fernando Torres (40., 48.); Valladolid–Albacete 2:0, g.: Makukula (34.), Losada (90.); Villarreal–Osasuna 1:0, g.: Guayre (21.).

AUSZTRIA – 14. forduló: Admira–Austria 0:2 – a hazai csapatban Mátyus János végig a pályán volt, s az értékelés szerint a legjobbak közé tartozott; Rapid–Mattersburg 3:1 – a vendég együttesben Fülöp Zoltán – egy sárga lappal – végigjátszotta a mérkőzést; Pasching–Kärnten 3:0 – A Kärntenben Kabát Péter végig a pályán volt; Salzburg–Sturm 5:0; GAK–Bregenz 2:0.

BELGIUM – 11. forduló: Lierse–Gent 0:0; Mouscron–Anderlecht 0:1; St. Liége–Beveren 4:0; Mons–St. Truiden 3:4; Genk–Antwerp 3:1; Beerschot–Westerlo 0:2; Lokeren–FC Bruges 2:0; Cr. Bruges–La Louviere 2:1; Charleroi–Heusden 2:1.

FRANCIAORSZÁG. A címvédő Olympique Lyon gólzáporos mérkőzésen fölényes győzelmet aratott a Nice felett, az éllovas AS Monaco magabiztosan tartotta otthon a három pontot, míg a forduló előtt második helyezett Olympique Marseille egygólos vereséget szenvedett Bordeaux-ban.

12. forduló: Lyon–Nice 5:0; Lille–Guingamp 1:3; Metz–Sochaux 0:1; Monaco–Le Mans 4:2; Montpellier–Nantes 4:1; Toulouse–Auxerre 0:3; Bastia–Ajaccio 1:1; Rennes–Strasbourg 1:1; Bordeaux–Marseille 1:0.

HOLLANDIA – 10. forduló: Roda Kerkrade–Den Haag 5:1; Breda–Eindhoven 1:3 – a hazai csapatban Fehér Csaba végig a pályán volt; Roosendaal–Nijmegen 1:0; Arnhem–Volendam 2:2; Ajax–Alkmaar 3:2; Groningen–Feyenoord 3:3; Utrecht–Heerenveen 2:1; Zwolle–T. Enschede 1:0; Tilburg–Waalwijk 4:1.

TÖRÖKORSZÁG – 11. forduló: Besiktas–Galatasaray 0:0; Denizlispor–Diyarbakirspor 1:2; Istanbulspor–Trabzonspor 0:2; Samsunspor–Genclerbirligi 2:1; Ankaragücü–Gaziantepspor 1:4; Bursaspor–Adanaspor 6:0; Malatyaspor–Elazigspor 3:0; Rizespor–Konyaspor 1:1. (at, MTI)

Real Madrid: Salgado mégis marad!

Madrid. Heteken át tartó tárgyalások után vasárnap a Real Madrid bejelentette: Michel Salgado újabb öt évig a klub labdarúgója marad. A fizetését alacsonynak tartó klasszis védő mostani szerződése jövő nyáron jár le, s az elmúlt napokban úgy tűnt, hogy távozik, mert elégedetlen volt a vezetés ajánlatával. A válogatott játékost a Chelsea és a Manchester United is szívesen látta volna, de a szombat esti tárgyalás eredményes volt a futballista, illetve Florentino Perez elnök és Jorde Valdano sportigazgató között. „Megtisztelő volt a két angol egyesület érdeklődése, de én bíztam abban, hogy végül maradhatok a Real Madridnál. Mozgalmas hetet zártam, de a szerződés aláírása után végre megnyugodhatok. Most kötöttem utoljára hosszú távú megállapodást” – mondta a 28 éves hátvéd. (MTI)

Marcel Koller a Köln új vezetőedzője

Köln. A német labdarúgó Bundesligában szereplő 1. FC Köln csapatánál a svájci Marcel Kollert nevezték ki vezetőedzőnek, a gyenge bajnoki eredmények miatt csütörtökön menesztett Friedhelm Funkel utódjának. A 42 éves szakember az elmúlt idényben bajnoki címig vezette a Grasshoppers együttesét, amelynél játékosként 17 évet töltött, és 55 alkalommal hívták be onnan a válogatottba. Koller szerződése 2006 júniusáig szól. A kölniek 11 forduló után a kiesést jelentő 16. helyen állnak a Bundesligában, és eddig mindössze két mérkőzést sikerült megnyerniük. A szombaton a Hannovertől elszenvedett 2:1-es hazai vereség alatt a másodedző, Jos Luhukay ült a kispadon. (MTI)