A hajrában bukták el a derbit a nagyölvediek

Az utolsó percekben buktak el három nagyon fontos pontot a nyugat-szlovákiai III. TIPOS fociliga 10. fordulójában a nagyölvediek. A vendég nagykálnaiak a véghajrában megfordították a számukra kedvezőtlen eredményt és 2:1 arányban diadalmaskodtak ellenfelük felett a járási rangadón.
Ábel Gábor

2020. október 17. 15:43

régiófoci

A koronavírus-járvány miatti rendeletnek köszönhetően zárt kapus mérkőzésen már a 6. percben felhördültek a pálya kerítése mögül leselkedő hazai szurkolók, amikor a nagykálnai Jasenek tizenhat méterről zúdított egy nagy erejű szabadrúgást Benkó Dániel kapujára, a labda azonban elakadt a jól felállított sorfalban. A hazaiak először a 19. percben jutottak szóhoz, ugyanis egy tökéletesen végrehajtott szögletet követően Marek fejesét a tapasztalt Guťan a felső léc segítségével hatástalanította. Nem sokkal később a vendégek részéről Lepieš alig lőtt a jobb sarok mellé, aztán Čejtei félmagasra sikeredett szabadrúgásánál jeleskedett Benkó. Az első gólra a 32. percig kellett várni, ekkor Németh Zsolt hosszú bedobása a tizenegyes közelébe érkezett, a védők elképesztőt hibáztak, Králik Csaba viszont nem adott egy parányi esélyt sem Guťannak, és kilőtte a jobb felső sarkot – 1:0. Az első játékrészt Jasenek bombája zárta, amely alig szállt fölé.

A félidei szünet után egészen a 60. percig laza játék és unott labdafuttatás folyt a pályán, ekkor a hazai Tóth Tamás lökete nyújtott némi felüdülést, a találkozó vége felé azonban váratlanul felgyorsultak az események. A 78. percben a hazaiak teljes mértékben megfeledkeztek az előre lopakodó Vida Attiláról, akinek az örökmozgó Nascimento mértani pontossággal varázsolta a fejére a labdát, és a csatár nem hibázott – 1:1.

Nem sokkal később a gólszerző növelhette volna találatai számát, ám próbálkozása célt tévesztett. Nem úgy, mint a 86. percben, amikor ismét üresen hagyták őt a hátvédek, és Vida beállította az 1:2-es végeredményt.

Összegezve a látottakat elmondható, hogy a hazaiak viszonylag pontatlanul, néha ötlettelenül játszottak, a nyertesek pedig a 34 esztendős brazil Cleber Silva Nascimento irányításával, igaz némi szerencsével, de bezsebelték a három pontot.

A vendégek természetesen elégedettek voltak az eredménnyel. „Járási rangadóhoz méltó meccs volt. Kezdeményezőbbek voltunk ellenfelünknél, jóval több helyzetet dolgoztunk ki, mint ők. A hazaiak az elején egy súlyos védelmi hiba miatt góllal büntettek. A második félidőben minden idegszálunkkal az egyenlítésért, majd a győzelemért küzdöttünk, ami sikerült is. Nagy kár, hogy nézők nélkül kellett játszanunk” – nyilatkozta lapunknak Michal Guťan, a nagykálnaiak rutinos kapusa és klubelnöke.

A vendéglátók kissé levertnek tűntek. „Nehéz szavakat találni és értékelni. Elsősorban az ellentámadásokat erőltettük, a szélső játékosaink azonban csődöt mondtak. Ezen a délután jobb volt az ellenfél” – vélekedett Igor Kasana nagyölvedi edző.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.