A Bayern álomprodukciója

Pozsony. Fantasztikus futballprodukciót mutatott be a Bayern a 197. müncheni rangadó második félidejében. Ottmar Hitzfeld edző tanítványai a gól nélküli első játékrész után, fordulást követőn öt gólt rúgtak! Ebből hármat Mehmet Scholl, aki utoljára tíz éve, a Saarbrücken ellen ért el egy meccsen három találatot.

Jan Koller, a Dortmund cseh csatára lőtte a Borussia második gólját a Bochum elleni Bundesliga-mérkőzésen Reuters-felvétel,,Nagyon boldog vagyok. Főleg Mehmet teljesítménye szezett nagy örömet, ma délután fantasztikusan futballozott” – értékelt a meccs után Hitzfeld edző. Negyedik tavaszi mérkőzésén negyedik vereségét szenvedte el a szebb napokat látott Leverkusen. Szombaton este még Klaus Toppmöller volt a Bayer edzője, de a Leverkusen vezetőinek is elfogyott a türelme, s tegnap menesztették a trénert, akitől az amatőrök edzője, Thomas Hörster veszi át a stafétabotot. A Ruhr-parti derbin meglepetésre a Bochum szerzett vezetést, de a Dortmund végül Jan Koller remek játékának köszönhetően fölényesen győzött.

Olaszországban meglepetéssel indult a 21. forduló, mivel az Internazionale kikapott Veronában a Chievótól. A vendégek számára egyetlen jó hír csupán az volt, hogy Vieri megszerezte 100. bajnoki gólját.

Az Angol Kupa nyolcaddöntőjében szuperrangadót játszottak, melyet meglepetésre a több sztárjátékosát nélkülöző Arsenal nyert meg. A találkozó fordulópontja a manchesteri Ryan Giggs kihagyott helyzete volt, aki a tizenhatosról nem talált be az üres kapuba.

Spanyolországban hosszú idő után sikerült győznie a Barcelonának, amely városi rangadón győzte le az Espanyolt.

Csehországban rosszul kezdte a visszavágó sorozatot az éllovas Sparta, amely Teplicében elszenvedte második vereségét az idei bajnokságban. A hazaiak ritkán látható, szerencsés gólja a 92. percben született.

ANGOL KUPA – nyolcaddöntő: Manchester United–Arsenal 0:2, góllövők: Edu (35.), Wiltord (52.); Sunderland–Watford (II.) 0:1, g.: Smith (65. – 11-esből); Sheffield Utd. (II.)–Walsall (II.) 2:0, g.: Mooney (37.), Ndlovu (56.); Southampton–Norwich (II.) 2:0, g.: Svensson (71.), Tessem (74.); Fulham–Burnley 1:1; Crystal Palace (II.)–Leeds 1:2; Stoke City (II.)–Chelsea 0:2.

FRANCIAORSZÁG – elmaradt mér-kőzés: Nantes–Sochaux 0:1, g.: Mathieu (53.).

FRANCIA KUPA – nyolcaddöntő: Peronnas (IV.)–Auxerre 1:3; Martigues (III.)–Metz 2:1; Schiltigheim (V.)– Toulouse 3:0; Angouleme (III.)–Guingamp 0:0 – 11-esekkel 2:0; Libourne (IV.)–Rennes 0:3; Lorient (II.)– Lille 1:0; Laval (II.)– Paris SG 0:1.

NÉMETORSZÁG – 21. forduló: Hamburg–Wolfsburg 2:0, góllövők: Cardoso (39.), Benjamin (90.); a vendégeknél Karhan a 42. perctől játszott, 1860 München–Bayern 0:5, g.: Scholl (58., 69. és 80.), Lizarazu (71.), Pizarro (78.); Nürnberg– Bremen 1:0, g.: Müller (41.); a vendégeknél Lisztes a 73. percben lépett pályára, Leverkusen–Rostock 1:2, g.: Babics (38.), ill. Salou (35., 41.); Dortmund–Bochum 4:1, g.: Frings (45., 68. – mindkettőt 11-esből), Reina (33.), Koller (42.), illetve Buckley (8.); Schalke–Stuttgart 2:0, g.: Mpenza (3.), Hajto (45.); Bielefeld–Kaiserslautern 1:1, g.: Reinhardt (35.), ill. Lokvenc (26.); Mönchengladbach–Hertha 0:2, g.: Alves (9., 14.); Cottbus– Hannover 3:0, g.: Silva (73.), Reghecampf (76), Topics (82.).

SPANYOLORSZÁG – a 22. fordulóból: Espanyol–Barcelona 0:2, góllövők: Cocu (40.), Xavi (42.); Valencia–Malaga, g.: Pellegrino (52.), Sanchez (74.); Valladolid–La Coruna 0:1, g.: Makaay (57.); Osasuna–Real Madrid 1:0, Celta Vigo– Huelva 4:1, Bilbao–FC Sevilla 2:0, Alaves–Villarreal 1:0, Santander–Vallecano 2:0.

BELGIUM – 22. forduló: Beerschot–La Louviere 2:0; Mons–Gent 0:1; St. Truiden–Westerlo 1:0; Lierse–Mechelen 3:0; FC Bruges–St. Liége 4:2; Lommel–Genk 1:3; Lokeren–Beveren 1:2; Anderlecht– Antwerp 4:1; Charleroi–Mouscron 5:0.

OLASZORSZÁG – 21. forduló: Chievo–Internazionale 2:1, góllövők: Corini (22. és 36. – mindkettőt 11-esből), illetve Vieri (70.); AS Roma–Brescia 0:0; Piacenza–Bologna 3:1; Reggina–Como 4:1; Parma–Juventus 1:2; AC Torino–Modena 1:1; Empoli–Perugia 1:1; Atalanta–Udinese 0:0.

CSEHORSZÁG – 16. forduló: Teplice–Sparta 1:0; Staré Město–Jablonec 1:0; Žižkov–Blšany 1:0; Slavia–Hradec Králové 4:0; Ostrava–Zlín 2:2; Brno–Příbram 1:1; Č. Budějovice–Bohemians 3:0; Liberec–Olomouc 2:1.

HOLLANDIA – 20. forduló: Roosendaal–Utrecht 0:1; Alkmaar– Feyenoord 1:4; Breda–Excelsior 2:1; Eindhoven–Zwolle 6:0; Tilburg–Roda Kerkrade 5:0; Ajax– Groningen 2:1; Waalwijk–Arnhem 1:0; De Graafschap–Heerenveen 1:5; T. Enschede–Nijmegen 1:2.

SKÓCIA – 28. forduló: Hibernian–Dunfermline 1:3; Rangers–Hearts 1:0, Aberdeen–Dundee United 3:0. (dut)