90 percnyi egykapuzás, újabb elsöprő DAC-győzelem

A dunaszerdahelyiek második hazai mérkőzésükön is elsöprő, 6:0-s győzelmet arattak, ezúttal a nyitraiak távoztak súlyos vereséggel a MOL Arénából. A Slovan vereségének köszönhetően három forduló után a DAC vezeti a labdarúgó Fortuna Ligát.
Lencsés Zoltán

2020. augusztus 16. 10:46

dac
A DAC három mérkőzés alatt 14 gólt szerzett. - Somogyi Tibor felvétele

A sport sírásói vagytok! – volt olvasható a B szektorban kihelyezett molinón, reagálva a kormány intézkedéseire, miszerint szeptemberből tilos lesz 1000 főnél nagyobb sportrendezvényeket szervezni Szlovákiában. Szombaton a közel 6000 néző remek hangulatot teremtett a MOL Arénában, de ehhez hasonló atmoszférára jelen állás szerint már csak a szombati, Trnava elleni bajnokin lehet számítani.

Felborult a pálya

Bernd Storck vezetőedző ezúttal is ugyanazt a kezdőcsapatot küldte pályára, mint a Sereď és a Pohronie ellen, a Geri Gergely vezette nyitraiak pedig ultradefenzív taktikával álltak ki a mérkőzésre.

A DAC gyakorlatilag az első perctől kezdve berendezkedett az ellenfél térfelén, az első tíz percben Balic, Kalmár és Divkovic is megszerezhette volna a vezetést a hazaiaknak. A második tíz percben Davis és újfent Divkovic hagyott ki nagyobb helyzetet, és úgy tűnt, csak az a kérdés, mikor születik meg az első DAC-gól.

A betömörülő nyitraiak csak a védekezéssel törődtek, és azt sem űzték a legmagasabb szinten, mivel a dunaszerdahelyiek rengetegszer kerültek ziccerbe. A vendégek hálóőre, Šipoš azonban 42 percen keresztül – több gyönyörű védéssel – játékban tartotta a nyitraiakat.

A félidő előtt azonban megtört a jég. Schäfer száguldott be oldalról a tizenhatosba, magas beadására Friede érkezett, aki közelről a hálóba fejelt – 1:0. A német utánpótlás-válogatott játékosnak ez már a második gólja volt a DAC-ban.

Az első játékrész végén megduplázta előnyét a DAC, Ramírezt elkaszálták a tizenhatosban, Eric Davis pedig magabiztosan érvényesítette a büntetőt – 2:0.

Innentől szinte lehetetlen volt elképzelni, hogy a nyitraiak ponttal vagy pontokkal távozzanak a MOL Arénából. Úgy tűnt, ezzel Šípoš kapus is tisztában volt, aki 2:0-s hátrányban is úgy húzta az időt a kirúgásoknál, mintha vezetne a csapata.

Örömfoci

A második félidőben egyáltalán nem változott a játék képe, a DAC továbbra is fáradhatatlanul ostromolta az ellenfél kapuját. Az 50. percben Friede próbálkozott ollózással, de lecsúszott neki a labda, majd Divkovic lőtt újra – a horvát támadó rendkívül aktívan futballozott, de erős löketei rendre fölészálltak. Aztán az 56. percben már egy lapos lövéssel is megpróbálkozott, és a labda a hálóban kötött ki – 3:0.

Az 56. percben véleményes büntetőhöz jutott a DAC (sok DAC-drukker cinkosan összemosolygott a jelenet után), ezúttal Kalmár állt a labda mögé, és Davishez hasonlóan ő sem hibázott – 4:0.

A negyedik gól után sem lazsáltak a dunaszerdahelyiek, ezt a 64. percben egy Ramírez-kapufa, a 69.-ben pedig egy óriási Fábry-helyzet támasztotta alá. A 72. percben jó helyről jutott szabadrágúshoz a DAC. Hétközben, Garamszentkereszten Eric Davis átengedte Balicnak egy szabadrúgást, aki be is talált, ezúttal viszont a panamai védő maga vállakozott a lövésre, és ő sem hibázott – 5:0.)

A 84. percben jött a kegyelemdöfés: a bal oldalon a csereként beállt Mendez húzott el, a fiatal panamai visszatett labdájára Bednár érkezett középen, aki megszerezte élete első DAC-gólját – 6:0.

A közönség tovább hajszolta előre a csapatot, a fennmaradó percekben akár Blackman, Kalmár és Balic is belőhette volna a hetediket, de az állás már nem változott. A nyitraiak támadásban szinte semmit sem tudtak felmutatni a 90 perc alatt, és nemhogy helyzetekig, de a DAC térfelére is csak ritkán jutottak el.

GALÉRIA: DAC-Nitra a MOL Arénában

2020. augusztus 15. 20:03

Példát vettek a BL-ből

„Ahogy az edző is mondta, példát lehet venni a Bayern–Barcelona BL-meccsről. Annyit kell rúgni, amennyit tudunk, ezzel is mutatva a többi csapat felé, hogy vigyázni kell velünk. Boldog vagyok, hogy hat gólt szereztünk, akár több is lehetett volnaˮ – mondta a mérkőzés után a kiváló teljesítményt nyújtó Schäfer András, akinek kölcsönszerződése augusztus végén lejár, és egyelőre még nem dőlt el, hogy marad-e a csapatnál.

Bernd Storck gratulált a csapatának, állítása szerint tökéletes teljesítményt nyújtottak, bár ezt a szót szinte soha nem használja. „A meccs elején nem volt könnyű dolgunk, türelmesnek kellett lennünk. Az öltözőben azt mondta, hogy nem szabad leállnunk, minél több gólt kell lőnünk. Ott vannak a szurkolóink, akik nagyszerű atmoszférát teremtettek, meg kell hálálnunk nekik valahogy” – mondta a tréner.

„A Slovan, a Žilina és a DAC ellen mérkőztünk az első három fordulóban, előzetesen két ponttal már elégedettek lettünk volna. Most három pontunk van. Ma nem tudtuk megismételni a zsolnaiak elleni jó teljesítményt, nem voltunk frissek, passzívak voltunk, de ennek több oka is van. Ez a csapat mindössze három hete van együtt, időre van szüksége, hogy összeálljon” – értékelt Geri Gergely, a nyitraiak vezetőedzője.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.