A márciusi Esztergom–Nyerges Rally-n öten vesztették életüket
2024 sportos tragédiái – érthetetlen halálesetek
Sajnos 2024-ben is remek sportolóktól búcsúztunk idő előtt, sokuk halála pedig máig érthetetlen...
Az esztergomi ralibaleset
A márciusi Esztergom–Nyerges Rally-n egy Škoda Fabia R5 típusú autó a nézők közé csapódott – négyen a helyszínen, majd egy kislány a kórházban halt bele súlyos sérüléseibe. A balesetnek emellett több tucat sérültje volt. A sportági szövetség elnöke szerint a nézők tiltott helyen álltak, a baleset előtt figyelmeztetésben is részesültek.
Simsik Cynthia (1992)
A Komárom és a DVSC korábbi kézilabdázóját egy zsákba csavarva, holtan találták meg egy nagymegyeri családi házban. A párkányi születésű sportoló halálügyében a furán viselkedő élettársra terelődött a gyanú, aki előzetes letartóztatásba került. A férfi jelenleg szabadlábon van, de gyilkossággal gyanúsítják.
Bögi Sándor (1952)
A dunaszerdahelyi Bögi Sándor egy nemzetközi szinten is ismert ultrafutó volt, aki számtalan alkalommal teljesített maratoninál hosszabb távokat, többek között háromszor ért célba a 246 kilométeres Spartathlonon. Nevéhez több tucat korosztályos országos csúcs köthető, egy időben korosztályának világranglistáját is vezette.
Mário Zagallo (1931)
A brazil legenda volt az első a futballtörténelemben, aki játékosként (1958, 1962) és szövetségi kapitányként (1970) is világbajnok lett. 1994-ben negyedszer is elnyerte a trófeát, amikor asszisztensként dolgozott. Klubszinten a Flamengóval és a Botafogóval forrt össze a neve. Világszerte kedvelték humoros személyisége miatt.
Franz Beckenbauer (1945)
A Császárt sokan minden idők legjobb német labdarúgójának tartják. Beckenbauer játékosként (1974) és szövetségi kapitányként (1990) is világbajnok lett hazája válogatottjával. Kétszeres aranylabdás (1974, 1976), a Bayernnel háromszor nyert BEK-et. Úgy tartják róla, forradalmasította a söprögető posztot.
Salvatore Schillaci (1964)
Az 1990-es labdarúgó-világbajnokság legjobbja és gólkirálya 59 éves korában hunyt el. A Toto becenevű, 16-szoros olasz válogatott futballista évek óta rákkal küzdött, és egy palermói kórházban halt meg. Az excsatár a hazai rendezésű vb-n hatszor talált a kapuba, és együttesével bronzérmet nyert.
Petrók Lilla (2006)
A mindössze 17 éves lány a Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnokságának focitornáján, mérkőzés közben lett rosszul. Akkor még újraélesztették, de néhány nappal később elhunyt. A komáromi KFC visszavonultatta egykori játékosa 11-es mezét, míg a II. ligát megnyerő férficsapat az ő emlékének ajánlotta a sikerét.
Sven-Göran Eriksson (1948)
Az angol labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya hosszan tartó súlyos betegség után hunyt el augusztusban. A svéd szakember volt az angol nemzeti csapat első külföldi edzője. Klubszinten a Göteborgot svéd, a Benficát portugál, a Laziót pedig olasz bajnoki címhez segítette, valamint egy UEFA-kupa és két Olasz Kupa-győzelemmel is büszkélkedhet.
George Baldock (1993)
Októberben saját athéni házának medencéjében találtak rá a 12-szeres görög válogatott labdarúgó holttestére. A 31 éves védő, akinek halálát a boncolás eredménye alapján fulladás okozta, nyáron igazolt a Panathinaikoszhoz a Premier League-ben szereplő Sheffield Unitedtól, ezt megelőzően több angol csapatban és egy rövid ideig Izlandon is játszott.
Bíró Tomi (1958)
Tragikus közúti baleset rázta meg a DAC-szurkolókat október végén. Csilizradvány határában betonfalnak ütközött egy személyautó, amelyet a sárga-kékek legendás bemondója vezetett. A lemezlovasként is tevékenykedő, 66 éves férfi a helyszínen életét vesztette. Érthető módon a nem sokkal később megjelent DAC Filmet Bíró Tomi emlékének ajánlották a szerdahelyiek.
Kelvin Kiptum (1990)
A maraton akkori világcsúcstartója februárban, egy autóbalesetben hunyt el edzőjével, Gervais Hakizimanával együtt, miután járművük lesodródott az útról és egy fának csapódott. A kenyai volt az első ember, aki 2 óra 1 perc alatt futotta le a 42 km-s távot. Négy hónappal halála előtt 2:00:35-ös, óriási világcsúcsot ért el, és a kétórás határ legyőzésére készült.
Rebecca Cheptegei (1991)
A testének 75 százalékán égési sérüléseket szenvedett ugandai maratonfutó, Rebecca Cheptegei négy nappal azután hunyt el, hogy a barátja, Dickson Ndiema benzinnel leöntötte és felgyújtotta őt. A párizsi olimpián 44. helyen végző, Kenyában élő sportolót egy elfajuló telekvita miatt támadták meg.
Johnny Gaudreau (1993)
Az amerikai jégkorongozó az NHL-ben szereplő Columbus kiválósága volt. A csatár augusztusban öccsével együtt New Jerseyben biciklizett, amikor egy részeg, még a vezetés közben is italozó sofőr halálra gázolta őket egy terepjáróval. Gaudreau 763 NHL-meccsen 243 gólt és 500 asszisztot jegyzett.
Hammerl László (1942)
A Nemzet Sportolójává még a létrehozáskor, 2004-ben megválasztott sportlövő az 1964-es tokiói olimpián győzött a férfi puskások 60 lövéses fekvő versenyében, de bronzérmet is nyert. Négy évvel később ezüstérmet szerzett az ötkarikás játékokon, de volt vb- és Eb-bronzérme is. Pályafutása befejeztével 26 évig volt a magyar válogatott szövetségi kapitánya.
Ondrej Húserka (1990)
A 34 éves szlovák hegymászó és társa, Marek Holeček kettőse új útvonalat mászott a nepáli Langtang Lirung keleti falán. Bár megmászták a 7234 méteres csúcsot, az ereszkedés közben Húserka életét vesztette. Az alpinista a visszaúton egy jéghasadékba esett és bár társa rátalált, már nem tudott segíteni a súlyos gerincsérülést szenvedett mászón.
Összeállította: Lencsés Zoltán, Elek Zoltán
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.