Vita a rimaszombati kollégium épülete körül

ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉSRimaszombat. Heves vitát váltott ki a legutóbbi képviselő-testületi ülésen az Iskola utcai kollégium ügye. Néhány képviselő azt állította, ismeretlenek tonnaszámra hordják ki az épületből a még értékesíthető fémhulladékot.

ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS

Rimaszombat. Heves vitát váltott ki a legutóbbi képviselő-testületi ülésen az Iskola utcai kollégium ügye. Néhány képviselő azt állította, ismeretlenek tonnaszámra hordják ki az épületből a még értékesíthető fémhulladékot. A város vezetése azt állítja, az épületet már azelőtt kifosztották, hogy az önkormányzat kezelésébe került volna.

Štefan Baláž és Ján Fiľo képviselő interpellációban kért magyarázatot a város vezetésétől az egykori kollégium épületében zajló eseményekre. Štefan Balážt több polgár is megszólította, mert az utóbbi hetekben szokatlanul nagy mozgásra lettek figyelmesek a kollégium környékén. Fiľo azt állította, járt az egykori Műszaki Szakközépiskola épületében, és saját szemével látta a halmokba rakott, elszállításra váró, még értékesíthető fémhulladékokat.

A város vezetése és a közterület-fenntartó vállalat igazgatója, Tibor Barto is visszautasította a lopással kapcsolatos állításokat. Az önkormányzat Besztercebánya megyétől egy euróért kapta meg a kollégiumot, melyet augusztusban vett át. Tibor Barto elmondta, az átvételről jegyzőkönyv készült, melyben pontosan szerepel, milyen állapotban volt az épület. Az éveken keresztül őrizetlenül hagyott kollégiumot teljesen kilopták. Eltűnt a berendezés, a radiátorok és az ajtók, a lépcsőkorlátokat levágták, még a mosdót és a vécéket is elvitték. Kivésték a falat és kiszedték a vezetékeket. „Augusztustól mostanáig nyolc konténer olyan hulladékot vittünk ki az épületből, ami a hajléktalanok után maradt ott” – mondta Barto. Hozzátette, a lomtalanítás költségét a megye állta. A város szeretné lezárni és konzerválni az épületet, amíg el nem dől a sorsa. A napokban három helyen megjavították a beázó tetőt, csapadékos időben a falak is átnedvesedtek, a költségek meghaladták a 2 ezer eurót. „Szeretnénk meggátolni, hogy a hajléktalanok vagy bárki más ki-be járkáljon, ezért fokozatosan befalazzuk az épület hátsó és oldalsó bejáratait. A főbejáratot bedeszkázzuk” –mondta Tibor Barto, aki úgy véli, az épület csak gondot okoz a városnak. Őrzésére nincs mód, sorsa pedig bizonytalan. Korábban felmerült, hogy az önkormányzat idősotthont vagy bérlakásokat alakítanak ki fiatal családok részére. Az épület felújítása hatalmas összeget emésztene fel, ilyen tartalékai a városnak nincsenek, csak pályázati pénzből változhatna a helyzet. (ie)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?