Vérpezsdítő jelenetek a végén

Egyházgelle. Ismét csak nem talált legyőzőre az egyházgellei együttes, miután egy fordulatos mérkőzésen diadalmaskodott a nagymagyariak felett. A vendégek már az elején veszélyeztettek, a helyzet azonban kimaradt. Folyamatos nyomás alatt tartották a hazaiak kapuját, ám a gól váratott magára. A 35.

Egyházgelle. Ismét csak nem talált legyőzőre az egyházgellei együttes, miután egy fordulatos mérkőzésen diadalmaskodott a nagymagyariak felett. A vendégek már az elején veszélyeztettek, a helyzet azonban kimaradt. Folyamatos nyomás alatt tartották a hazaiak kapuját, ám a gól váratott magára. A 35. percben a nagymagyariak földön fekvő játékosedzője, Zsigmond tálalt Sakal elé, aki egyedül tört Pacalaj kapujára. Az eredmény egy szépségdíjas, felső sarkos találat lett. A vendéglátóknak az első félidőben gyakorlatilag kapura tartó lövésük sem akadt. A második játékrészben az egyházgelleie a rövid passzokra építettek, egyre többet próbálkoztak, aminek egy vitatható büntető (kezezés) lett az eredménye. A vendéglátók egykori játékosedzője, Tóth biztosan értékesítette a 11-est. A csattanó a 80. percben érkezett, mikor egy védelmi hibát, a csereként beállt Varga használt ki, így bebiztosítva a hazai győzelmet.

A végén színjáték is borzolta a kedélyeket. A 89. percben Hollósit buktatták a hazaiak, mire az asszisztens jelezte a szabálytalanságot, de a játékvezető a büntető helyett szögletet rendelt el. A sarokrúgáshoz készülődő játékos viszont tisztázatlan körülmények között a földre került. A vendégek azt állítják, hogy az egyik rendező bántalmazta játékosukat, az egyházgelleiek viszont tökéletes színészi mutatványként értékelik az esetet.

Holice na Ostrove–Zlaté Klasy 2:1 (0:1), góllövők: Tóth (65.–11-esből), Varga (80.), ill. Sakal (35.). Sárga lapok: Simon, Tóth, Cséfalvay, ill. Kunyi M. Jurák. Játékvezető: Molnár L., 130 néző. HOLICE n/O.: Pacalaj–Csánó, Bernáth T., Tóth, Šimora, Bernáth J., Cséfalvay (Egry), Gyurkovics, Mészáros, Simon (Ravasz), Kelebert (Varga). Edző: Ľuboš Kvačkaj. ZL. KLASY: Kunyi I., Klúcsik F., Hollósi, Jurák, Kunyi M., lúcsik P., Berner, Kosnáč (Danis), Zsigmond (Bindics), Fürdős (Seilinger), Sakla. Edző: Zsigmond Attila. (kb)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK:

Ľuboš Kvačkaj (Holice n/O.): „Úgy gondolom, a második félidőben nyújtott teljesítményünknek köszönhetően megérdemelten tartottuk otthon a három pontot. Két ellentétes játékrészt láthatott a közönség, szerencsére több gólt lőttünk, így nem vitás győzelmünk jogossága. Az egész csapatot dicséret illeti, mindenki a győzelemért hajtott.”

Zsigmond Attila (Zlaté Klasy): „Csalódott vagyok. Igaz, hogy már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, de én akkor is azt mondom: most az egyszer nem rajtunk múlott a győzelem. Nem szeretek a játékvezetéssel foglalkozni, de ekkorát még bíróban nem csalódtam. Felfoghatatlan, hogy egy ilyen fontos mérkőzésre, két fiatal, 19-20 éves partjelzőt küldjenek.” (kb)