Újabb sikeres pályázat a királyhelmeci iskolában

Az iskola tanulói között viszonylag sok a szociálisan hátrányos helyzetű gyerek, nekik is segíteni akarnak.KirályhelmecÚj, progresszív oktatási programot vezetnek be a következő tanévtől a Királyhelmeci Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolában.

Az iskola tanulói között viszonylag sok a szociálisan hátrányos helyzetű gyerek, nekik is segíteni akarnak.

Királyhelmec

Új, progresszív oktatási programot vezetnek be a következő tanévtől a Királyhelmeci Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolában. A program megvalósításához több mint 100 ezer euró támogatást nyertek el.

Szabó Ferdinánd, az intézmény igazgatója lapunknak elmondta, a Komplex Instrukciós Program (KIT) keretében megvalósított csoportfoglalkozások bevezetése komoly kihívást jelent majd a pedagógusoknak, de a nemzetközi tapasztalatok alapján rendkívül jó eredmények érhetők el vele. A KIP ugyanis olyan speciális kooperatív tanulási eljárás, mely a különböző társadalmi helyzetű, különböző képességű gyerekek hatékony nevelését tűzte ki céljául. A San Franciscó-i Stanford Egyetemen fejlesztették ki, Magyarországon pedig a hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola vezette be. A KIP a speciális technika révén, sikerélményeken keresztül a tanuláshoz való viszony javítását célozza meg olyan csoportmunkára építő foglalkozások előkészítésével, melyek a gyerekeket közös gondolkodásra, kreativitásra ösztönzi, a tanárnak pedig szellemi kihívást jelent a feladatok, témák kitalálása, előkészítése. A csoportokat egyébként mindig úgy kell összeállítani, hogy különböző képességű gyerekek legyenek benne, akik egymás képességeire támaszkodva és utalva közösen oldanak meg gyakorlatias feladatokat.

Az igazgató tájékoztatása szerint az ötlettel, hogy más intézményekkel együtt csatlakozzanak a projekthez, egy komáromi partnerszervezetük kereste meg őket. Az elnyert 118 ezer eurós támogatásból, melyet az 5 százalékos önrésszel egészítenek ki, egyebek mellett segédeszközöket vásárolhatnak, workshopokat szervezhetnek, de a tanórára való felkészülés, valamint a konkrét programok és feladatok internetes terjesztésének költségeit is állhatják. A 2017 szeptemberétől induló projekthez önkéntesen csatlakozhatnak az intézmény pedagógusai, akik pluszmunkájukért anyagi elismerést kapnak. Az egyetlen probléma az, hogy a program utófinanszírozott, ám a városvezetés átvállalja a költségeket.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?