Új gyártási részleg a Duslo vegyi üzemben

Február végén megkezdték az új ammóniagyártó részleg építését a Duslo vegyi gyárban. Várhatóan 2017-ben helyezik próbaüzembe az új részleget.

Február végén megkezdték az új ammóniagyártó részleg építését a Duslo vegyi gyárban. Várhatóan 2017-ben helyezik próbaüzembe az új részleget. Eddig napi 1300 tonna ammóniát gyártottak, az új csarnokban napi 1600 tonna gyártását tervezi a beruházó.

Vágsellye

310 millió euróba kerül az új gyártási részleg megépítése, az egyik legjelentősebb beruházásról van szó a Duslo és az Agrofert társaság történetében. A beruházás húsz évre garantálja a vállalat versenyképességét. A Čpavok 4 részleg építéséhez állami támogatást kapott a vágsellyei vállalat, és az Európai Bizottság további 58 millió euró adókedvezményt nyújtott a térség jelentős munkáltatója számára. A Duslo vezetése minden újabb beruházáskor lakossági fórumon tájékoztatja a vágsellyeieket és a régióbeli lakosokat a környezeti hatástanulmány eredményeiről. Így volt ez 2013 augusztusában, amikor bemutatták az új ammóniagyártó részleg terveit, majd az anilingyártással kapcsolatban tartottak fórumot a városházán. Az első ammóniagyártó részleget 1963-ban adták át, és 1991-ig üzemelt. A második részleget 1968-ban helyezték üzembe és 2008-ig működött, az Ammónia3 1973-ban kezdte meg a termelést, és az új részleg megnyitását követően bezárják. A lakosokat elsősorban a biztonság érdekli, mert már volt példa arra, hogy üzemi baleset történt a vállalatban. A szakértők szerint a korszerű gyártási technológia segítségével nemcsak a balesetveszély csökken, hanem a környezetszennyezés is. A Duslo jelenleg kétezer személyt foglalkoztat, és számos bedolgozó cége van. A cég kötelezte magát, hogy az új gyártási részleg üzembe helyezését követően sem csökkenti 1800 alá az alkalmazottak számát. Némileg módosított környezeti hatástanulmány került fel a napokban a város honlapjára, amelyet március 4-ig véleményezhetnek a lakosok. Ez a terv is a Duslo vegyi gyárral, az új ammóniatartályokkal kapcsolatos. A Duslo a LAD granulált komplex műtrágya jelentős hazai gyártója, a fejlesztésekkel szeretné megőrizni versenyképességét a piacon. Az érintett részlegen negyvenhat alkalmazott dolgozik. Azért van szükség új tartályokra, hogy legyen két hétre elegendő nyersanyagtartalékuk, és folyamatosan gyárthassanak.

Eredetileg két tartályban ammónium-nitrát-karbamidot, egyben karbamidoldatot tároltak volna. Változtattak az eredeti elképzelések, és két tartályban fognak karbamidoldatot tárolni. A város honlapján is olvasható környezeti hatástanulmányban az áll, hogy a legutóbbi piacfelmérések alapján ma már nagyobb a kereslet az oldat iránt, mint amilyen a projekt kidolgozásakor volt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?