Tíz emberrel győztek

Zselíz. A nyugat-szlovákiai IV.liga délkeleti csoportjának nyitófordulójában idegenben zsákmányoltak három pontot a bősiek.

Zselíz. A nyugat-szlovákiai IV.liga délkeleti csoportjának nyitófordulójában idegenben zsákmányoltak három pontot a bősiek. A szombati zselízi találkozó (Želiezovce–Gabčíkovo 0:3) első félidejében a vendégek játszották a prímet, kék-fehér szerelésben eredményességükkel elsősorban az erősítésként érkezett játékosok hívták fel magukra a figyelmet. A csallóköziek mindhárom találatát ugyanis az újoncok, Kvačkay (2) és Bogyai szerezték. Gólpasszaival pedig az aranyosmarótiaktól igazolt Marián Gubov jeleskedett, aki szinte végszóra érkezett a bősiekhez. A párharc 10. percében Gubov csapta be védőjét, Bogyaihoz passzolt, aki előbb ugyan a hazai kapusba lőtte a labdát, a lepattanót azonban a hálóba pofozta. A második gólt megelőzően Gubov viharzott el a szélen, Kvačkay védőjét és a zselíziek kapusát is elfektetve a hosszú sarokba célzott. A folytatásban Bogyai és Matus hibázott gólhelyzetben. A 40. percben tíz főre olvadtak a vendégek, ekkor Horváth Eriket állította ki a bíró. „A játékvezető bizony részrehajló ítéleteivel a vendéglátókat segítette. Előbb ugyanis Horváthot egy sima szabálytalanságért idő előtt zuhanyozni küldte, majd szünet után, mintegy ráadásként büntetővel sújtott bennünket. A Liszkay becsúszó szerelése után megítélt tizenegyest azonban Izsmán hárította” – értékelte a játékvezető teljesítményét tegnap délelőtt Liszkay Tibor bősi klubelnök. A rekkenő hőségben emberhátrányban futballozó vendégek negyed órával a találkozó befejezése előtt adtak mattot a zselízikenek. Vörös Gábor akciójából a mindössze 18 esztendős Kvačkay húzott hasznot, aki a hazai kapusról kipattant labdát közelről a felső sarokba lőtte. A zselíziek a hajrában szépíthettek volna, ám elügyetlenkedték a ziccert. – Teljesítményünkkel jó benyomást keltettünk Zselízen, ahol a hozzáértő hazai szurkoló esetenként tapssal jutalmazták a mieink alakításait. Mindenki nagyon igyekezett, a támadások befejezésénél főleg a DAC-ifiből igazolt fiatal Kvačkay volt elemében. Ugyancsak említést érdemel Izsmán, Nagy Peti, Gubov és Vörös játéka. Remélem a Vráble elleni folytatásban is sikerélményben lesz részünk” – értékelte a Duna-partiak idénynyitón mutatott játékát a győztesek tisztségviselője. (ái)