<p>Dunaszerdahely. Olvasónk levélben értesült arról, hogy az Energetikai Központ ügyfele lett. A nyugdíjas állítása szerint soha nem járt nála senki az említett cégből. Máig kérdés, ki írta alá a nevében a szerződést.</p>
Szerződés az ügyfél tudta nélkül
ÚJ SZÓ-ÖSSZEFOGLALÓ
A bonyodalmak április elején kezdődtek, amikor az Energetikai Központ levélben fejezte ki köszönetét azért, hogy szerződést kötött vele a gázszolgáltatásra. „Nagyon meglepődtem, hiszen semmilyen szerződést nem írtam alá, nálam nem volt senki ebben az ügyben. Május elsején levélben azonnali hatállyal kértem tőlük a szerződést, amelyet állítólag én írtam alá. Semmit nem kaptam, azt gondoltam, mivel kijelentettem, hogy semmit nem írtam alá, minden marad a régiben. A biztonság kedvéért július végén bementem a Szlovák Gázművek ügyfélközpontjába, ahol közölték, hogy mivel más szolgáltatót választottam, a velük kötött szerződésem szeptember végén lejár” – kezdte történetét a 76 éves asszony.
A cég újabb sürgetésre szeptemberben elküldte az asszonynak azt a szerződést, amelyet állítólag ő írt alá. A dokumentumban helytelenül szerepeltek a nő születési adatai és a telefonszáma. A lakcím és a gázóra száma viszont pontos volt. „Újabb levelet küldtünk a cégnek, azzal, hogy a szerződést nem én írtam alá” – mondta a panaszos. A cég nem elégedett meg a levéllel, hivatalos nyilatkozatot kért az asszonytól arról, hogy nem ő írta alá a szerződést. Miután ezt megkapta, október végén felbontotta a szerződést.
Kíváncsiak voltunk arra, hogyan lehet szerződést kötni az ügyfél tudta nélkül. A cég által elküldött szerződésben olvashatatlan a vállalat képviselőjének aláírása. Alica Uhlířová, az Energetikai Központ marketingosztályának munkatársa elmondta, a szerződések megkötését külső vállalat munkatársai végzik. Pontos választ viszont nem kaptunk arra, honnan kerültek légből kapott adatok a szerződésbe. „A születési szám és a személyi igazolvány számának megadása nem kötelező. Viszont a cég képviselőjének ellenőriznie kell az érintett személyazonosságát. Miután megkapjuk a szerződést, telefonon vagy levélben ellenőrizzük az adatokat” – nyilatkozott Uhlířová. Kérdéses viszont, hogyan jutott hozzá a cég képviselője a nyugdíjas gázórájának számához. Uhlířová szerint ez csak úgy lehetséges, hogy a díler járt az asszonynál, aki személyesen adta meg az adatokat. „Van nálunk egy korábbi elszámolás, amelyet a Szlovák Gázművek küldött a kliensnek, erre szintén szükség van a szerződés megkötésénél” – mondta az Energetikai Központ munkatársa. Az asszonytól viszont megtudtuk, hogy ezt az okmányt utólag küldte el a cégnek, hogy tisztázzák az adatokat. A vállalat ugyan fölbontotta a szerződést, de továbbra is azon az állásponton van, hogy a szerződést igenis aláírta az ügyfél.
A nyugdíjas azt mondta, nem adja bíróságra az ügyet. „Rengeteg idegességet és kiadást okozott nekem ez az ügy. Telefonálgattam, leveleket írtam, hitelesítettem az aláírásomat, a kiadásaimat már senki nem téríti meg, és az is lehet, hogy a bírósági ítéletet már meg sem érném” – mondta az asszony.
A fentebb vázolt ügy még le sem zárult, amikor újabb panasz érkezett szerkesztőségünkbe. Egy nagyfödémesi olvasó azt állítja, az Energetikai Központ nem fizette ki az éves elszámolás után visszajáró pénzt, amire május óta vár. Ennek az ügynek is utánajárunk, a részletekről tájékoztatjuk olvasóinkat (bé)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.