<p>Januártól 46-szor riasztották a párkányi tűzoltókat. Idén a szokásos gyakorlatok mellett 10 közúti balesethez, 27 tűzesethez és 5 műszaki mentéshez hívták őket.</p>
Szerencsére kevés a tűzeset Párkányban
„Ez a szám elmarad az előző évek átlagától, és lényegesen kevesebb az esztergomi körzetben történt risztásoknál, ahol januártól 140-szer hívták a tűzoltókat. Természetesen az esztergomi körzet jóval nagyobb, mint a párkányi, melynek megközelítőleg 32 ezer lakosa van. Tehát nagyjából annyi, mint magának Esztergomnak. Szerencsére személyi sérülés vagy számottevő anyagi kár kevés tűzesetnél keletkezett. Tragikus kimenetelű volt viszont az a párkányi lakástűz, amelyben életét vesztette egy hajléktalan, akit ismerőse fogadott be éjszakára. Leggyakrabban a száraz fű égetése során kialakuló bozóttüzekhez hívtak minket. Ilyen esetekben elsősorban természeti károk keletkeznek, hiszen tavasszal a nádasok sok apró állat és madár búvóhelyéül szolgálnak“ - mondta Bréda Tivadar tűzoltóparancsnok.
Áprilisban az egyik párkányi autóbazárban két személygépkocsi gyulladt ki. „Ilyenkor az a legfontosabb, hogy a lehető leggyorsabban eloltsuk a tüzet. Ugyanis minél tovább ég, annál kisebb a valószínűsége, hogy kiderítsük a tűz okát. Ezekben az esetekben még folyik a nyomozás, ugyanis a helyszíni szemle során felmerült a gyújtogatás gyanúja“ - nyilatkozta Bréda.
„Legutóbbi riasztásunk jó példa arra, hogy néha egy hajszálon múlik több ember élete is. Párkányban a Smetana utcában egy első emeleti lakástűzhöz hívtak minket, ahol a tűzhelyen felejtett ebéd okozta azt a füstöt, amire felfigyeltek a szomszédok. A helyszínen egy olyan hagyományos gázpalackos tűzhelyet találtunk, amit panelházakban tilos használni, mert robbanásveszélyes. Ebben az esetben csak a szerencsés véletlennek köszönhető, hogy nem forrt ki a leves, amely eloltotta volna a lángot, ami után a gáz tovább szivárog. A gázkoncentráció miatt akár egy csengetés is elég lett volna ahhoz, hogy felrobbanjon az egész ház“ - vázolta a lehetséges következményeket a tűzoltóparancsnok.
Ugyancsak a gázszivárgás gyanúja állt fenn egy garamkövesdi esetben. „A helyszínre érve azonnal lezártuk az egész utcát, majd az előírásoknak megfelelően légzőkészülékekkel felszerelkezve bementünk a házba, ahol megpróbáltuk felkutatni a szivárgás helyét. A háziakhoz hasonlóan mi is hallottuk a sziszegő hangot, de a zajforrást követve kiderült, hogy azt nem a gázvezeték vagy a gázcsap meghibásodása, hanem egy függöny mögé rejtett hangfal okozta“ - mesélte mosolyogva Bréda. A tűzoltóparancsnok szerint a felesleges riasztás ellenére a ház tulajdonosait nem vonták felelősségre. „Ők valóban meg voltak győződve arról, hogy a gázcsap sziszegését hallják“ - tette hozzá.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.