Sportgimnázium Dunaszerdahelyen

Dunaszerdahely. A Magyar Tannyelvű Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Középiskola jövőre sportgimnáziumot nyit. Közös igazgatóság alatt, egy épületben, de önálló státusszal nyílhat meg a sportgimnázium a 2006/2007-es tanévben.

Dunaszerdahely. A Magyar Tannyelvű Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Középiskola jövőre sportgimnáziumot nyit. Közös igazgatóság alatt, egy épületben, de önálló státusszal nyílhat meg a sportgimnázium a 2006/2007-es tanévben. Az oktatás magyar nyelven folyik majd, lehetőséget kaphatnak a magyarlakta vidéken élő sportolók arra, hogy heti hat sportóra mellett kövessék a hagyományos gimnáziumok tanmenetét. Az iskola kinevezett igazgatója, Szabó László elmondta, minden engedély és jóváhagyás megvan ahhoz, hogy jövőre megindulhasson az oktatás az intézményben. A dunaszerdahelyi DAC sportegyesület már évek óta dédelgette azt az álmot, hogy egy futball-akadémiát működtessen, de a mezőgazdaságra szakosodott iskola nem tudott ilyen specializált osztályt nyitni a kötelező 37–38 óra mellett. A sportgimnázium a kötelező gimnáziumi tantárgyak mellé hat óra edzést tervez, amelyet szakedzők vezetnének. Az itt tanulónak nem kell belépnie a dunaszerdahelyi sportegyesületbe, mindenki az anyaegyesületében versenyezhetne tovább. Egyelőre három sportágat oktatnának: futballt, kézilabdát és teniszt. A jövőben az igényekhez igazodva bővítést terveznek. Az iskola biztosítani tudja a bentlakást – hiszen az épülethez egy kollégium is tartozik – az étkeztetést, a sportolás feltételei pedig adottak, az iskolának két tornaterme van, egy modern felszerelésű edzőterme, saját uszodája szaunával, futballpálya és egy minden igényt kielégítő kézilabdapálya, amely ideális teniszezésre és kosárlabdázásra egyaránt. Egyelőre az uszoda jelent anyagi terhet, amit az iskola a jövő évtől mindenképp működtetni szeretne, hiszen az edzéseket követően az úszás rehabilitációként szolgálhatna a diákoknak.

A jelentkezők tehetségvizsgát tennének, felvételi vizsgát nem, a nyolcadikos év végi és a kilencedikes félévi bizonyítvány eredményeit vennék figyelembe. A tehetségvizsga három részből áll majd, vizsgálnák az általános mozgáskészséget, a labdakezelést és a játékkészséget. A feladatsorokat szakedzők állítják össze, és ők döntenek az alkalmasságról is. A kérdésre, hogy mi van abban az esetben, ha valaki kiváló sportoló, de gyengék a tanulmányi eredményei, az igazgató elmondta, az ilyen diákoknak lehetőséget adnak, hogy a mezőgazdasági szakközépiskola valamely szakiránya közül válasszon, de a sportfelkészítés közös maradna a gimnáziuméval. Komoly lehetőség ez a fiatal tehetségek számára, hiszen ilyen irányú magyar nyelvű iskola nincs még Szlovákiában.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?