Az eddigi visszajelzések alapján a lakosok elégedettek az új gyűjtőudvarral. (Fotó: komáromi önkormányzat)
10 napja nyitotta meg kapuit a gyűjtőudvar, amelynek a jövőben biztosan, főleg konténerekkel bővítik majd a kapacitását.
„Kétféle csoportja van a lakosoknak. Az egyik érdeklődni jön arról, hogy mit és hogyan veszünk át, miért kell fizetni, s miért nem. A második csoportba tartozóknak már van tapasztalatuk, ők tudják, hogy milyen típusú hulladékot lehet hozni. Meg vannak elégedve a tisztasággal, a renddel és a rendszerrel” – mondta lapunknak Kulcsár Szabó Attila, a Városi Hivatal Fejlesztési és Környezetvédelmi Főosztályának vezetője. Hozzátette, a kapacitást biztosan bővítik majd a jövőben. A következő hónapokban folyamatosan mérik az igényeket és a beérkező hulladékmennyiséget. Jelenleg három alkalmazottal működnek, ám később akár az ő körüket is bővíthetik. Ezen túlmenően saját konténerekre is pályázni fognak a jövőben, köztük egy nagyméretűre, amelybe az elektronikai hulladék kerülhet majd.
A hulladékgyűjtésnek jelenleg van egyfajta szezonális jellege is. „Sok lakást újítanak fel, számos régi bútort és matracot, apró építkezési hulladékot hoznak. Sok a kemény műanyag is, mint például a csúszda, kempingszék és víztartályok. Észrevettük azt is, hogy sok klímaberendezés érkezik hozzánk, hiszen a lakosok a nagy melegben cserélik le az elromlott eszközöket” – mondja a fősztályvezető, aki azt is kifejti, a válogatás során szociális és újrahasznosítási szempontokat is mérlegelnek: „Szorosan együttműködünk a szociális osztályunkkal, már olyan matracokat és ruhákat is kiválogattunk, amelyeket a jövő hét folyamán fogunk kivinni a hajléktalanszállóra. Emellett a kutyamenhelyre is vittünk már régi takarókat, terítőket“.
A gyűjtőudvar építési költségének nagyobbik részét a város vállalta magára. A 350 ezer eurós összköltségből 210-et állt Komárom, míg 140 ezret a környezetvédelmi alap segítségével fordítottak a fejlesztésre.
A területet mintegy 2000 négyzetméteren borítja betonfelület. Csaknem 180 négyzetméteres az irodával és különféle helyiségekkel ellátott főépület. A gyűjtőudvar hétfőtől péntekig 8.00 és 17.00, szombaton pedig 8.00 és 12.00 között tart nyitva. A pontos működési rend megtalálható a város hivatalos honlapjának „Hulladékgazdálkodás” c. menüpontja alatt.
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.