Normál első, specializált és nulladik osztály nyílik

Az ógyallai Feszty Árpád Alapiskolában a következő tanévben bevezetik a Komplex Instrukciós Programot.ÓgyallaA Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda azon két szlovákiai magyar alapiskola egyike (a másik a királyhelmeci AI), ahol a következő tanévben bevezetik a Magyarországon már elterjedt Komplex Instru

Az ógyallai Feszty Árpád Alapiskolában a következő tanévben bevezetik a Komplex Instrukciós Programot.

Ógyalla

A Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda azon két szlovákiai magyar alapiskola egyike (a másik a királyhelmeci AI), ahol a következő tanévben bevezetik a Magyarországon már elterjedt Komplex Instrukciós Programot (KIP) – tudtuk meg Deme László igazgatótól, aki tavaly szeptembertől irányítja az iskolát. Reményei szerint az új módszernek köszönhetően több ógyallai értelmiségi szülő választja őket.

Ógyallán évtizedekre visszamenőleg megfigyelhető az a trend, hogy a városban élő jelentős roma közösségből szinte kizárólag magyar alapiskolába járnak a gyerekek. Az idei tanévben például az egy normál első osztály mellett két specializált első és két nulladik osztályuk van. Míg elsőben és másodikban 3-3 párhuzamos osztályuk van, a felső tagozaton már csak egy-egy. „A hivatalosan meghirdetett időben 33 leendő elsőst hoztak beíratni szüleik, de még 7 olyan gyerekről tudunk, akik iskolakötelesek és valószínűleg hozzánk jönnek” – mondta Deme László. Egy normál osztály nyílik 22 gyerekekkel, és ismét lesznek specializált, valamint nulladik osztályok is. Az iskolát összesen 254 diák látogatja. A helyi szlovák alapiskolába 45 elsőst írattak be, ott két első nyílik.

„A KIP egyes elemeit, mint a kooperatív oktatás, a projektmódszer, a csoportos munka, már eddig is alkalmaztuk, de mindezeket komplex módon szeretnénk beépíteni az oktatásba” – mutatott rá az igazgató. A KIP tulajdonképpen olyan tanítási módszer, amely lehetővé teszi a tanárok számára a magas szintű csoportmunka szervezését olyan osztályokban, ahol nagy a tanulók közötti tudásbeli különbség és kifejezőkészség. Egyidejűleg alkalmas a gyengébbek felzárkóztatására és a jó képességű diákok tehetséggondozására. A többféle képességet felszínre hozó tananyag összeállításánál elsődleges cél a tanulók kreatív gondolkodásának, problémamegoldó képességének fejlesztése egy alapvető kérdés köré szervezett csoportmunka segítségével. Egyik legfontosabb jellemvonása, hogy a feladatok teljesítése során különböző képességeket kell alkalmazni, tehát a különböző szociális hátterű, tudású gyerekeknek alkalmuk nyílik a feladatok sikeres végrehajtására, a csoportmunkára.

Az iskola a komáromi Rotary Club által benyújtott, magyar–szlovák határon átnyúló projektnek köszönhetően kapcsolódhat a KIP-be. „Testvériskolánkban, a dél-komáromi Feszty Árpád Általános Iskolában már évek óta sikerrel alkalmazzák ezt a módszert, és képzőiskolává váltak. Pedagógusaink több bemutatóórán vettek részt eddig is náluk – mondta Deme László. – A módszert már a következő tanévben szeretnénk valamennyi évfolyamban bevezetni.” A projektnek köszönhetően az iskola digitális felszereltsége is bővül.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?