A választóhelyiségben minden választópolgár – miután igazolta személyazonosságát – két szavazólapot és egy borítékot kap.
Nem pártokra, személyekre szavazunk
A választóhelyiségben minden választópolgár – miután igazolta személyazonosságát – két szavazólapot és egy borítékot kap. Az egyik szavazólapon a választókerületben (gyakorlatilag megegyezik a járások területével) induló képviselőjelölteket tüntetik fel ábécérendben, a másikon a megyeielnök-jelölteket ugyanilyen módon. A képviselőjelölteket tartalmazó listán szerepel az adott választókerületben megválasztható képviselők száma is. Mindkét lista tartalmazza a jelöltek nevét, életkorát, foglalkozását, akadémiai titulusát, azt, hogy milyen párt jelölte őt, illetve hogy független jelöltként indult. A jelöltek listája alatt ott kell lennie a megyei választási bizottság pecsétjének. A választási cédulákat átvéve az arra kijelölt helyen a képviselőjelöltek listáján bekarikázza a számára szimpatikus jelöltek neve előtt álló sorszámot. Nem pártokra, hanem személyekre szavazunk, tehát akár az összes pártból választható egy-egy jelölt, illetve független induló is. Csak arra kell ügyelni, hogy legfeljebb annyi nevet jelölhetünk meg, ahány képviselő bejuthat az adott választókerületből a megyei parlamentbe. A megyeelnöki posztra pályázók közül természetesen csak egy nevet lehet megjelölni. Az így kitöltött szavazócédulákat a borítékba teszi és a szavazóurnába dobja.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.