Nem a tömegközlekedés a leggyorsabb Pozsonyban

Pozsony |

<p>Szerdán ismét versenyben mérték össze az erejüket a Pozsonyi közlekedés résztvevői.</p>

A szerdán reggel indított verseny célja az volt, hogy kiderítsék, ki melyik közlekedési eszközzel tud a leggyorsabban a megadott helyre eljutni. A résztvevőknek egy nyolc kilométeres távot kellett megtenniük, közben még reggelit is kellett vásárolniuk egy élelmiszerüzletben. A versenyt a kerékpáros nyerte, utolsó helyre a futó érkezett be.

A 28 km/ó-s átlagsebességgel haladó kerékpáros 17 perc alatt teljesítette a távot. A gépkocsival „versenyző” játékos 7 perccel később érkezett meg, második befutóként, 20 km/ó-s átlagsebességgel. Ez a sofőr földúton próbált meg rövidíteni, s ráadásul tiltott helyen állt meg, így még büntetést is kapott. A második sofőr, aki betartotta az előírásokat, 37 perc alatt tette meg a versenytávot. A városi tömegközlekedéssel érkező versenyzőnek 27 percre volt szüksége, hogy villamossal eljusson a megadott helyre. A gyalogosan érkező versenyző 38 perccel lett az utolsó, ám csak egy perccel volt lassabb a szabályosan közlekedő autósnál.

A versenyszervezőknek jutott idejük arra is, hogy a dugókban veszteglő autókat is megfigyeljék. Elmondásuk szerint 96 autóban csak a sofőr ült, hat autóban ketten, és csak egy autóban utaztak kettőnél többen.

A tavaly megrendezett versenyben is a kerékpáros győzedelmeskedett, a szabályosan közlekedő autós volt a második, ellenben az autóbusszal érkezező versenyző jelentősen lemaradva, utolsóként érkezett meg a célba.