<p>Kitüntette az év mentőtisztjét és mentőkocsi-vezetőjét a ZaMED sürgősségi mentőszolgálat igazgatója. </p>
Megsérült, de az utasait mentette a mentősofőr
Ötödik alkalommal osztották ki a ZaMED sürgősségi mentőszolgálat alkalmazottai közt az Év mentőtisztjének és az Év mentőkocsi vezetőjének járó igazgatói díjat: az előbbit Eva Kabinová, a gútai állomás mentőtisztje, az utóbbit Méhes Vilmos, a nemesócsai állomás sofőrje érdemelte ki a 2015-ben végzett munkájával.
Matej Polák, a mentőszolgálat igazgatója kiemelte: egyre nagyobb presztízse lesz a díjnak, és mindig nehéz választania a kiváló kollégák közül. Ezúttal kissé más volt a helyzet, a sofőrök között ugyanis egyértelmű volt, ki kapja idén a díjat: Méhes Vilmos egy baleset súlyossérültjeként saját állapotával nem törődve az utasok mentését tartotta a legfontosabbnak.
Az eset tavaly szeptemberben történt, amikor az időjárási és útviszonyok miatt az általa vezetett mentőkocsi minden elővigyázatossága ellenére megcsúszott és az árokba csúszott. Sérülése ellenére – amelyről később kiderült, hogy végzetes is lehetett volna, hiszen két nyakcsigolyája is eltört – megőrizte lélekjelenlétét. Nyakmerevítővel rögzítette sérült nyakát, majd sorra kiszabadította a mentő utasait, miközben az ütközés következtében meghibásodott gázvezeték miatt fennállt a robbanásveszély.
Sajnos a sérülései maradandó egészségkárosodást okoztak, ezért nem folytathatja a munkáját. „Életemet az emberi életek és a vagyon mentésére tettem fel – mondta a 27 évig tűzoltóként, négy éve pedig mentősofőrként tevékenykedő Méhes Vilmos. – Ezért is fájlalom, hogy nem vehetek részt több bevetésen. Örülök viszont, hogy más munkakörben maradhatok a mentőszolgálatnál.”
A másik kitüntetett, Eva Kabinová, a gútai állomás mentőtisztje úgy fogalmazott: mindennap új és újabb kihívások elé állítja a munkája, de éppen ez benne a szép, ez jelenti számára a motivációt a folyamatos tanuláshoz, a fejlődéshez.
Az már az igazgató méltatásában hangozott el, hogy Eva Kabinová rendszeresen tart bemutatókat óvodásoknak és alapiskolásoknak a ZaMED Gyerekmentősök programja keretében, versenyeket szervez, a sajtóban, a televízióban propagálja a mentősök munkáját, újabban pedig egy egészségügyi középiskolában oktatja a mentős szakot.
A ZaMED mentőszolgálat 2005-ben alakult, napjainkban 14 állomást működtet a Dunaszerdahelyi, a Galántai, a Komáromi, a Lévai és az Érsekújvári járásban, ezzel az ország ötödik legnagyobb szolgáltatója. Több mint 150 orvost és mentőst foglalkoztat, központja Komáromban van.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.