<p>A közigazgatásilag Királyhelmechez tartozó Feszésen a napokban újra megnyitották azt az óvodát, melynek üzemeltetését a területileg illetékes közegészségügyi hivatal még az elmúlt év őszén tiltotta be.</p>
Megnyitották a fejszési óvodát
A közegészségügyi dolgozók 2011. szeptember 13-án ellenőrzést tartottak a fejszési óvodában. Ezt követően levélben szólították fel a létesítmény üzemeltetőjét, hogy haladéktalanul hárítsa el az ott tapasztalt hiányosságokat, ugyanis az ingatlanban nem voltak adottak a feltételek ahhoz, hogy abban oktatási intézmény működhessen. A tetőszerkezet javításra szorult, a padlózat elöregedett, a falakat és az épület alapjait szigetelni kellett volna, a helyiségek penészesek voltak. A hibák elhárítása legalább 28–30 ezer euróba került volna, ám a település költségvetéséből erre a célra ekkora összeget nem tudtak fordítani. Az általános pénztelenségen túl a beruházás elvégzése ellen szólt az is, hogy az óvoda kihasználtsága rendkívül alacsony. A fenntartó ezt az álláspontját 2011. szeptember 23-án elküldte a közegészségügyi hivatalnak, mely aztán 2011. október 10-én kelt válaszlevelében azonnali hatállyal megtiltotta az óvoda további működtetését. Az intézményt októberben ideiglenesen bezáratta, a gyerekeket pedig a város többi három óvodájában helyezték el.
Balog József polgármester lapunknak elmondta, az elmúlt időszakban a város vezetése az oktatási intézményben elvégeztette a legsürgősebb javításokat: a tetőt szigetelték, a falakat kijavították és az egyes helyiségeket újrafestették. Az eredetileg becsült összegnél nagyságrendekkel kisebb költséggel járó felújítást a település saját forrásból finanszírozta. Ezt követően a közegészségügyi hivatalnál kérvényezték az óvoda újbóli megnyitását, mely intézmény a hónap elején ehhez hozzá is járult. A polgármester tájékoztatása szerint az elkövetkező hónapokban valószínűleg folytatni fogják a fejszési óvoda épületének felújítását. A bodrogközi településen egyébként a többi óvoda épülete is felújításra szorul. A Kossuth utcai ingatlanban ki kellene cserélni a nyílászárókat, a Fábry utcai óvodában hasonló fejlesztésekre lenne szükség, a Béke utcai ingatlant pedig tatarozni kellene. Balog József elmondta, Királyhelmecen egyetlen oktatási intézmény bezárását sem tervezik, a négy helyi óvoda azonban – az önkormányzat tavalyi döntése alapján – a jövőben közös igazgatású jogalanyi intézményként működik majd.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.