Lépéselőnyben a Baka

Baka. Eszményi időben, jó talajú pályán, ezernégyszáz (!) néző előtt zajlott tegnap délelőtt az V. labdarúgóliga déli csoportjának nagy érdeklődéssel várt csallóközi rangadója, melyen a két bajnokaspiráns mérte össze a tudását.

Csicsay Kornél (balról), a vendégek csapatkapitánya a Baka–Dióspatony régióderbi hajrájában már a csatársort erősítette Fogas Ferenc felvétele A szabadnapos DAC-keretből heten viselték vasárnap délelőtt a dióspatonyiak szerelését a csallóközi csúcstalálkozón, mégis a vendégek húzták a rövidet a listavezető otthonában. Jól kezdtek a hazaiak, akik már a 12. percben gót szerezhettek volna. Andrejkovics átadását Turza három méterről a kapu fölé küldte. Hat perccel később Privarčák gólveszélyes lövését Mautner, a bakaiak kapusa nagy bravúrral hárította. A 24. percben a sérült Perczelt Horváth váltotta fel a vendégeknél. A 25. percben Hollósi beadását előbb Soós Tamás a kapufára fejelte, a kipattanó labdát Zima közelről a hálóba préselte. A 40. percben Lieskovský centeréről maradtak le a dióspatonyi csatárok, a labda centiméterekkel kerülte el a bakaiak kapuját. Az 50. percben G. Majoroš pontos labdáját Privarčák bólintotta a kapu fölé. Az 56. percben Zima a leshatárról tört kapura, az egyik vendégvédő behúzta a „kéziféket”, mire a bíró 11-est ítélt. A büntetőt Turza értékesítette. A 76. percben Hollósi Zimát szöktette, aki a kifutó kapus mellett a hálóba gurított. Tíz perccel a befejezés előtt Tóth Ferenc szögletéből Turza húzott hasznot. A trónkövetelő dióspatonyiak becsületgólját a 83. percben Privarčák szerezte. A játék képe alapján megérdemelten nyert a Baka. A vendégek mezében szóhoz jutott DAC-labdarúgók produkciója csalódást okozott a nézőknek, akik jól szórakoztak a vasárnapi focimatinén. A Baka ezzel a győzelmével visszavágott az őszi idényben Dióspatonyban elszendedett 1:4-es vereségért.

BAKA–ORECHOVÁ POTÔŇ/DAC B 4:1 (1:0). A találkozót 1400 néző előtt Zigo vezette. Sárga lap: Zima, Kovács Cs. – Lukovics, Erős. BAKA: Mautner-Kovács Csaba, Soós Tivadar, Soós Tamás, Berényi, Tóth F. (84. Végh R.), Hollósi, Andrejkovics, Oravec (90. Rácz P.), Turza, Zima. Edző: Kalmár László. O. POTÔŇ/DAC B: Čajka-Perczell (24. Horváth T.), Lukovics, Buka, Sárkány (67. Nagy P.), G. Majoroš (58. Mészáros M.), Straka G., Lieskovský, Erős, Csicsay, Privarčák. Edző: Cséfai Tibor. (si)