<p>Pert vesztett ma a főváros a Pozsonyi Kerületi Bíróságon a Henbury Development építési vállalattal szemben a Művelődési és Pihenőpark (PKO) bontása ügyében. </p>
Lehet bontani a PKO-t. Vagy mégsem?
Pozsony |
A Henbury Developmentnek még 2005-ben adták el a PKO alatti telket, az épületeket viszont nem. A befektető le akarta bontani az épületeket, ehhez a főváros által kiadott bontási engedélye is volt, amely azonban időközben lejárt. Az adásvétel után hosszadalmas pereskedés vette kezdetét. A Pozsonyi I. Járásbíróság előbb 2011 decemberében döntött a Henbury Development javára, a másodfokon eljáró Pozsonyi Kerületi Bíróság azonban az ítéletet megsemmisítette, és az ügyet újratárgyalásra visszautalta a járásbíróságra. A testület 2013 márciusában ugyanúgy döntött. A város újra fellebbezett, a ma kihirdetett ítélet azonban már jogerős. A fővárosi önkormányzat már csak a Legfelsőbb Bírósághoz fordulhat jogorvoslatért. A bírónő az ítélet indoklásában elmondta, a telkek eladásával az önkormányzat beleegyezését adta a fejlesztési tervhez, azaz ahhoz, hogy a PKO területén egy multifunkciós épület jöjjön létre. Ez pedig csak a jelenlegi épületegyüttes lebontásával történhet. A bíróság ugyanakkor azt is kimondta, hogy a PKO épületeinek elbontása nem szerepel az önkormányzati határozatban. A Henbury Development még egy pert folytat az önkormányzat ellen, a meghiúsított befektetés miatt 28 millió eurós kártérítést követel. Egy azonban biztos, a cég még a jogerős bírósági ítélet birtokában sem küldheti a buldózereket a Duna partra, ugyanis a bontási határozat érvényessége időközben lejárt, és nem valószínű, hogy az önkormányzat újat adna ki.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.