<p>A hulladék-gazdálkodás, a szennyvízkezelés és a megújuló energia képzési rendszerének fejlesztése volt a célja annak a projektnek, amely 2013 áprilisában kezdődött és idén április 14-én zárul.</p>
Központban a fenntartható mezőgazdaság
Komárom |
A projekt három magyarországi felsőoktatási intézmény, a budapesti Szent István Egyetem, a mosonmagyaróvári Nyugat-magyarországi Egyetem, valamint a Nyíregyházi Főiskola együttműködésében valósult meg, és 864 millió forinttal (2,8 millió euró) támogatta az Európai Unió. A projekt a fenntartható mezőgazdasághoz kapcsolódó képzési rendszer kiépítésére irányul, és olyan hallgatókat céloz meg, akik környezetmérnöki, hulladékgazdálkodási vagy a megújuló energia területén vesznek részt felsőoktatási képzésben. A napokban a Selye János Egyetem adott otthont annak a prezentációnak, ahol a pályázatban részt vevő intézmények képviselői mutatták be azokat a témaköröket, amelyekhez a projektnek köszönhetően elkészültek a tananyagok; ezek az interneten is elérhetők lesznek. „A hulladékgazdálkodás alapjai, élelmiszer-ipari melléktermékek és hulladékok, a szennyvízkezelés, a biológiai hulladékkezelés, a melléktermékek, a hulladékok és a belőlük készült termékek termőföldi hasznosítása, valamint az energianövények és biomassza-termelés mind-mind olyan témakör, amelynek egyre nagyobb szerepe van a fenntartható mezőgazdaságban és az oktatásban is – mutatott rá Simon László professzor, a Nyíregyházi Főiskola Műszaki és Agrártudományi Intézetének tanára. – Kiemelt célunk volt a nemzetközi kapcsolatok kialakítása, nemcsak külföldi hallgatók, hanem oktatók számára is lehetővé tennénk a részvéltet ezeken a képzéseken.” Az előadó úgy fogalmazott: valós piaci kereslet van az említett témaköröket ismerő mérnökök iránt. „Az egyes témaköröket beépítjük a tananyagba, de rövidebb, célzott szakirányú képzések, tanfolyamok indítására is van lehetőség” – tette hozzá Schmidt Rezső professzor, a Nyugat-magyarországi Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszer-tudományi Karának dékánja.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.