„A természet- és környezetvédelemről szóló 287/1994-es törvény 32. paragrafusa értelmében azon fák kivágásához, amelyek törzsének kerülete 1,30 méteres magasságban meghaladja az 50 cm-t, illetve a 10 négyzetméter felületű bokrok kivágásához a telektulajdonosnak engedélyt kell kérnie.
Konfliktusmentesen
„A természet- és környezetvédelemről szóló 287/1994-es törvény 32. paragrafusa értelmében azon fák kivágásához, amelyek törzsének kerülete 1,30 méteres magasságban meghaladja az 50 cm-t, illetve a 10 négyzetméter felületű bokrok kivágásához a telektulajdonosnak engedélyt kell kérnie. Eddig a járási hivatal környezetvédelmi osztálya adta ki az engedélyeket, január elsejétől azonban a községi hivatalok hatáskörébe tartozik majd – tájékoztatott Ľubomír Augustín, a komáromi városi hivatal környezetvédelmi osztályának vezetője. – Talán ez a leglényegesebb változás, ami a hatásköri törvényből eredően osztályunkat érinti. Ugyancsak kötelezhetjük az illetőt arra, hogy a kivágott fa helyett újakat telepítsen.” Ľubomír Augustín ésszerűnek tartja, hogy ezentúl a települések adják ki a kivágásra vonatkozó engedélyeket, mivel emiatt több fölösleges konfliktusuk volt a járási hivatallal.
„Megtörtént ugyanis, hogy az általunk elöregedettnek, a környezetére veszélyesnek tartott fa kivágására nem kaptak engedélyt. Általában parkokban, lakótelepeken található, illetve belvárosi fákról volt szó. Ha azonban baleset történt volna, a felelősség mint telektulajdonost, a várost sújtotta.” Most viszont a felelősség mellett a döntés joga is az ő kezükben lesz.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.