Kis kupa, kis pénz

Nagykapos. Május 9-én rendezték meg a Nagymihályi Területi Labdarúgó Szövetség kupájának döntőjét. A nagykaposi Energetik futballstadionjában a Krišovská Liesková és az FC Ruská csapatai küzdöttek a győzelemért. Vencel révén a járási bajnokság 12. helyén tanyázó dobóruszkaiak szereztek vezetést.

Nagykapos. Május 9-én rendezték meg a Nagymihályi Területi Labdarúgó Szövetség kupájának döntőjét. A nagykaposi Energetik futballstadionjában a Krišovská Liesková és az FC Ruská csapatai küzdöttek a győzelemért. Vencel révén a járási bajnokság 12. helyén tanyázó dobóruszkaiak szereztek vezetést. Néhány perc elteltével Uzsovic hozta vissza az alacsonyabb osztályban játszó ellenfél reményeit. A folytatásban nagy csata zajlott a rekkenő hőségben, ám egyik csapat sem tudott gólt elérni. A hajrában aztán felülkerekedett az esélyesebb együttes. Előbb a 73. percben R. Horňák talált az ungmogyorósiak hálójába, a végeredményt a 88. percben a rutinoš Vašš állította be. A győztes kollektíva jutalma háromezer koronás pénzdíj, illetve egy fényes vándorserleg volt. A kupafinálét 500 néző előtt Ruščanský vezette. Ruská: Matyi–Palágyi, Vašš, Mórik, Gábor–Mihók, Šukaly, Lakatoš, J. Reňo–R. Horňák, Vencel. Krišovská Liesková: Móré–Drančák, Mikula, Balog, Popély–Hava, Drančák, Hudák, Uzsovic–Jóssay, Bačo.

A 3. helyért Nagyzalacskán lejátszott mérkőzésen: Lúčky–Vrbovecká 2:1 (0:1). A találkozót 150 néző előtt Rovňák vezette. Gólok: Gaži (50. 11-esből), Badžo (74), ill. Statník (36.). (kk, ái)