Különböző állatokkal találkozhattunk az iskolában, volt aki kutyával érkezett, macskát hozott, de még tengerimalac és papagáj is hallgatott egy-egy tanórát.
Kis kedvencek az iskolapadban
A komáromi Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskolában rendhagyó módon ünnepelték az állatok világnapját. A kis kedvencek az első két tanórában beköltöztek a tantermekbe és a tanórák részeseivé váltak.
Az állatok világnapját október 4-én ünnepeljük. Ez a nap Assisi Szent Ferenc halálának napja, egyúttal emléknapja is. Tisztelgés az állatok védőszentje, Assisi Szent Ferenc előtt, aki már a 13. század elején azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen. Az állatok világnapjának alapelve, hogy az állatok boldogabbá teszik életünket, segítőtársként és barátként gazdagítják mindennapjainkat. Az ünnep célja, hogy az ember és állat közötti barátságot erősítse, valamint felhívja a figyelmet az együttélés fontosságára.
A komáromi kétnyelvű Kereskedelmi és Szolgáltatóipar Szakközépiskolában a diákparlament kezdeményezte a programot, amelynek fő célja az volt, hogy a tanításra a tanulók elhozzák kis kedvenceiket és egy kicsit oldottabb hangulatban teljenek az órai munkák.
„Egy hónapja kezdődött a tanév és szerettünk volna egy jó programot szervezni a diáktársainknak” – mondta a diákparlament elnöke, Szabados Zoé.
Hozzátette, hogy a programot nem egész napra tervezték. A tanulók az első két órára hozhatták be a kisállatokat, majd a harmadik órán hazavitték őket. A negyedik órától számukra is folytatódott a tanítás a megszokott módon. Újságírói kérdésre azt is elárulta, hogy a tanári kar többsége örömmel fogadta a kezdeményezést. A programot Michálek Sylvia tanárnő fogta össze, aki a diákparlament működését is felügyeli.
„A szervezésnél felmértük, hogy a tanulók közül kinek van allergiája, esetleg fóbiája. Minden osztályból egy diák hozhatott házi kedvencet. Nem szerettük volna, ha az állatok stresszként élik meg ez a kis kirándulást” – részletezte Michálek Sylvia. Hozzátette, hogy nagyon fontos szempont volt a diákok „jó érzése”. Úgy véli, hogy állatok segítik a tanulási folyamatot, kiegyensúlyozottabbá teszik a tanórát. „Szerettünk volna egy olyan napot, ahol a diákok jól érzik magukat” – zárta a gondolatait.
A programra Szabó Viktor, az iskola igazgatója adta az áldását, akit a diákparlament meghívott egy elbeszélgetésre, miután az ötletet megvalósításra készen kidolgozták.
“Nagyon örültem a kezdeményezésnek, minden program kiemelkedően fontos, amit diákjaink szerveznek. Nevezhetjük ezt a napot egyfajta ízelítőnek a diákéletből” – mondta az iskola igazgatója.
Kiemelte, hogy részéről nagyon fontos volt az előzetes felmérés a diákság részéről, hogy nehogy valaki rosszul érezze magát egy kutya, macska, vagy épp egy tengerimalac társaságában. Hozzátette azt is, hogy itt az is egy kicsit együtt élhetett egy kedvenccel, akinek esetleg otthon nincs, vagy épp nem lehet.
Rövid látogatásunk során Szabados Zoé vezetett körbe minket, és saját szemünkkel láthattuk az asztalon heverésző cicát, aki érdeklődően figyelte a történelem órát, vagy a hordozóban szundikáló tengerimalacot, akit gazdája próbált felébreszteni. Az egyik szlovák órán egy letakart ketrecet láthattunk az asztalon, Pityuka a papagáj elég hangos rikácsolásba kezdett, de volt olyan osztály is, ahol Dumbot a törpespiccet a magasba emelték, akárcsak Szimbát “Az oroszlánkirály” című rajzfilmben.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.