Királyfiakarcsán piroslott

Királyfiakarcsa. A 43. percben sorozatban háromszor villant a piros lap Tomanovics játékvezető kezében a dunaszerdahelyi területi bajnokság 10. fordulójának királyfiakarcsai összecsapásán. A kilenc főre fogyatkozott légiek a folytatásban kimerítették cserelehetőségeiket. Két sérültjük kényszerű kiválása után a 60. percben már csak heten maradtak, ennek ellenére folytatták, mi több, be is fejezték a találkozót.

Kiállítások, sérülések miatt hét főre fogyatkoztak szombaton a légiek (sötét mezben) a királyfiakarcsai pályánSomogyi Tibor felvételeMár az első percben vezethettek volna a vendégek, Both azonban elpuskázta a ziccert. A kilencedik percig a vendégek enyhe mezőnyfölényének jegyében zajlott a játék. Ekkor a játékvezető szabálytalannak minősítette az egyik vendégvédő megmozdulását, a megítélt büntetőt Sus higgadtan értékesítette. (1:0). Ezt követően ismét a vendégcsapat kezdeményezett többet, Both lövése a kapufán csattant. A vendéglátók második találatukat is pontrúgásból szerezték. A 33. percben Hervay tizenhét méterről a bal alsó sarokba célzott. (2:0) A 43. percben hármas kiállítás szemtanúi voltak a nézők. Tomanovics játékvezető sportszerűtlen viselkedésért zuhanyozni küldte Nagy Krisztiánt és Víghet, ráadásként piros lapot mutatott a vendégek edzőjének, Horváth Lászlónak is! Amikor fordulás után két légi játékos megsérült, s levonult a pályáról, a legtöbben arra számítottak, hogy egy további is követi őket a sorban, s idő előtt félbeszakad a párharc. A hét becsületes azonban derekasan küzdött, kapott gól(ok) nélkül vészelte át a hazaiak négyes emberelőnyét. Szabadrúgásból akár szépíthettek is volna, ám ezúttal is a kapufát találták telibe.

KRÁĽOVIČOVE KRAČANY– LEHNICE 2:0 (2:0). Gólok: Sus (9. – 11-esből), Hervay (33.). Sárga lap: Katona, Sus, Almási, ill. Nagy Péter, Nagy Krisztián. Piros lap: Nagy Krisztián, Vígh, Horváth. Játékvezető: Tomanovics, 150 néző.

KRÁĽOVIČOVE KRAČANY: Katona–Lukács, Mórocz, Fekete, Végh, Hervay, Sus (70. Lelkes László), Lelkes István, Almási, Pavlík, Hodosi (29. Csáder). LEHNICE: Krček–Poláček (47. Sárközi Borisz), Kravčík, Nagy Krisztián, Vígh, Szeif, Tomor, Both, Helész, Gasparík, (47. Sárközi János), Nagy Péter.