Kiemelt téma a pedagógusok munkájának értékelése

Komárom |

<p>Első ízben rendez kétnapos szakmai találkozót az oktatási intézmények vezetői részére a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége Komáromi Területi Választmánya a Selye János Egyetem Comenius Pedagógiai Intézetével közösen. Az eseményre május 10-11-én kerül sor Kovácspatakon.</p>

„Az idei Komáromi Pedagógia Napok során már szerveztünk egy szakmai fórumot az iskolavezetőknek, amely iránt meglepően nagy volt az érdeklődés – mondta Fekete Irén, a területi választmány elnöke. – Az akkor felmerült igényekből kiindulva, illetve az érsekújvári járásbeli kollégák tapasztalatait alapul véve – a szomszédos járásban ugyanis már több éve szerveznek hasonló összejöveteleket – úgy gondoltuk, nálunk is hasznos lenne ilyen szakmai találkozó.” A két nap során neves hazai és magyarországi szakemberek adnak elő. Kiemelt témaként szerepel a pedagógusi munka értékelése, az értékelési kritériumrendszer kialakítása az egyes iskolákban. „Nagyon időszerű és kényes kérdéskörről van szó – mutatott rá Fodor Attila, a Comenius igazgatója. – Fontos, hogy egy tantestület közösen alkossa meg azokat a szempontokat, amelyeket figyelembe kíván venni a pedagógus munkájának értékelése során. Pontos kritériumokat kell megfogalmazni, amelyek a pedagógusok és az intézményvezetők számára is alapul szolgálnak. Ha jól állították fel a rendszert, akkor előjönnek a hiányosságok is, megmutatkozik, kinek miben kell fejlődnie. Az értékelési rendszernek ugyancsak összhangban kell állnia az adott iskola oktatási-nevelési programjával.” A két nap során pszichológus vezetésével csapatépítő, a testületi együttműködést fejlesztő tréningen is részt vesznek a megjelentek, de megvitatják a tanfelügyelői ellenőrzések tapasztalatait, a pedagógiai dokumentáció vezetésével és a tanügyigazgatással kapcsolatos problémákat is.
„Örömmel tapasztaltuk, hogy a találkozó iránt nagy az érdeklődés, több mint harminc iskolaigazgató, helyettes jelezte részvételi szándékát – árulta el Fekete Irén. – Ugyanakkor azt is el kell mondani, hogy 11 helyről, amelyek között vannak komáromi és nagy községek iskolái is, egyáltalán nem kaptunk visszajelzést.” Pedig a területi választmány elnöke szerint fontosak lennének az ilyen szakmai megbeszélések, már csak azért is, mert az egykori járási hivatalok oktatási osztályának megszűnésével, az iskolák jogalanyivá válásával elszigetelődtek egymástól az iskolavezetők. „A szorosabb együttműködés az iskolavezetők között a közös pályázatok kidolgozása, vagy különböző újítások bevezetése terén is szerencsés és kívánatos lenne” – tette hozzá Fodor Attila.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?