A kassai ipariban hat diák mérte össze szakmabeli tudását (A szerző felvétele)
Tizenegy hazai tanintézmény mintegy száz diákja kapcsolódott be a 12. Szakma Sztár Fesztivál felvidéki elődöntőjébe. A versenyt a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége a magyar kormány Nemzetpolitikai Államtitkárságával együttműködve szervezte meg.
A tizenegy oktatási intézmény összesen 15 szakmában vetélkedett, az elméleti versenyek három helyszínen: a kassai Szakkay József Szakközépiskolában, a dunaszerdahelyi Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskolában, illetve a komáromi Műszaki Szakközépiskolában zajlottak. Míg a versenybe túlnyomórészt nyugat-szlovákiai iskolák – köztük a dunaszerdahelyi, a komáromi, a gútai, a párkányi, az érsekújvári és a nagymegyerei – kapcsolódtak be, addig a keleti régiót a kassai ipari képviselte. Fekete Irén, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének elnöke elmondta, a tizenöt szakma között volt az elektrotechnikus, a festő-mázoló-tapétázó, a villany- és vízvezeték-szerelő, a cukrász, a pincér, a szakács, a logisztikai ügyintéző, és az asztalos is. „Szövetségünk négy évvel ezelőtt kapcsolódott be a magyarországi versenybe, ami a szakmák ünnepe. A verseny célja a kétkezi munka megbecsülése, persze a kreativitás és az innovációs készség is díjazásra érdemes. A verseny nemcsak pozitív tapasztalatokkal gazdagítja a diákokat, hanem az elhelyezkedésüket is segítheti” – nyilatkozta lapunknak Feke Irén. Hozzátette, az elkövetkező években is szeretnének bekapcsolódni a rendezvénybe. A keleti országrészt képviselő kassai ipari már harmadszor vett részt a megmérettetésen. „Első alkalommal a válogatóig jutottunk, tavaly a Budapesten megrendezett országos döntőbe is meghívták az egyik diákunkat, és bízunk benne, hogy idén is eljutunk a döntőig. A mostani válogatón hat diák vett részt.
Nemsokára kiderül, hányat hívnak meg közülük a budapesti Festo székházba” – mondta lapunknak Asszonyi Árpád, a kassai ipari pedagógusa. Asszonyi szerint a diákok azért is kedvelik a versenyt, mert a legújabb fejlesztésű technológiákat próbálhatják ki, és olyan dolgokkal találkozhatnak, amelyeket még szinte sehol máshol sem használnak. „A versenyen rengeteg olyan dolgot próbálhattunk ki, amelyekre az iskolában nem adódik lehetőség, nem utolsó sorban pedig számtalan új élménnyel és kapcsolattal gazdagodtunk” – zárta Bodor Benjámin, a kassai ipari diákja.
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.