Játékos közösségépítés – az identitásőrzés jegyében is

Kassa. Egymást, valamint a délelőtti időpontban ráérő szüleiket, nagyszüleiket ajándékozták meg mesékkel, néptánccal és színházi előadással a gyermeknapon a helyi magyar alapiskolások.

Kassa. Egymást, valamint a délelőtti időpontban ráérő szüleiket, nagyszüleiket ajándékozták meg mesékkel, néptánccal és színházi előadással a gyermeknapon a helyi magyar alapiskolások.

A Thália Színház Márai Stúdiójának deszkáin jó hangulatú műsor kerekedett, amelyből nem mellékesen legalább annyit tanulhatott a lelkes közönség, mint egy-egy tanítási órán. A Magyar Közösségi Ház mellett működő Bóbita színjátszócsoport itt mutatta be legújabb előadását. A Hét kis gida és a farkas című darab az előzsűri szerint olyan jól sikerült, hogy a gyerekek idén részt vesznek vele a Duna Menti Tavaszon.

A színjátszók után tizenkét ifjú mesemondó váltotta egymást a színpadon, az általuk kiválasztott magyar népmesékkel. Az alsó tagozatos gyerekek kedvenc meséiket mondták el. Külön díjazandó döntés volt a szervezők részéről, hogy nem versenyjelleggel rendezték meg ezt a seregszemlét, hanem csupán a szép szó, a mesélés öröme végett. A légkör így sokkal oldottabb volt, maguk a fellépők is láthatóan élvezték a szereplést. A Magyar Köztársaság Kulturális Intézetének jóvoltából valamennyi kis mesemondó könyvjutalomban részesült, sőt a mintegy nyolcvan fős közönség minden tagjának jutott egy kis édesség a gyermeknapon. A közel kétórásra sikeredett műsort a Márai Sándor Alapiskola másik büszkesége, az Árvácska néptánccsoport zárta.

Csala Kornélia, a kassai Magyar Közösségi Ház elnöke szerint az ilyen rendezvényeknek a szórakozás és szórakoztatás mellett komoly közösségépítő és identitásmegőrző szerepük is van. A civil szervezet e célból havonta tart a gyermekeknek kézműves foglalkozásokat, amelyeken mindig egy-egy aktuális ünnepkörhöz vagy évszakhoz kapcsolódó hagyományokat ismerhetnek meg a kicsik szakavatott népművészektől, akik dalokat és meséket is tanítanak nekik.

A gyermeknapi fellépők egy különleges ajándékot is hazavihettek, amelynek feltehetően nemcsak ők, hanem szüleik is örülnek: a Magyar Közösségi Ház azzal a Rákóczi-érmével kedveskedett nekik, amely II. Rákóczi Ferenc újratemetésének tavalyi évfordulója alkalmából készült limitált szériában. Csala Kornélia a lokálpatriotizmus fejlesztése érdekében fontosnak tartja, hogy a gyerekek már alsó tagozatos korukban megtudják, milyen jelentős történelmi személyiség nyugszik a kassai dóm kriptájában.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?