II. Rákóczi Ferenc újratemetésének 111. évfordulójára emlékeztek

Kassa |

<p>Péntek délelőtt tíz órakor közel 700 ember gyűlt össze a Rodostói-ház udvarán, hogy a helyi magyar képviseletek II. Rákóczi Ferenc újratemetésének 111. évfordulója alkalmából megkoszorúzzák a fejedelem életnagyságú szobrát.&nbsp;</p>

Haraszti Attila kassai főkonzul, Köteles Szabolcs, a Csemadok Kassai Városi Választmányának elnöke, Kováts Marcel tárogató művész, a kassai magyar tanitézmények, a város és a megye képviselői, illetve a Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium pedagógusai és hatszáz diákja jelenlétében koszorúzták meg pénteken II. Rákóczi Ferenc szobrát. A koszorúzás előtt a szokásokhoz híven a tárogató művész hangszeréből csendült fel a nóta, azt követően pedig a főkonzul mesélt a kassai magyarság történelméről és annak fontosságáról. „Kérem a mai nap során mindenki alázattal és kegyelettel emlékezzen meg Rákócziról és édesanyjáról, Zrínyi Ilonáról. Adjuk meg számukra a tiszteletet. Nélkülük ma nem lehetnénk itt, történelmi szerepük elvitathatatlan és ma is összeköt minket” – mondta Haraszti. A koszorúzást követően a Márai stúdióba vonult az ünneplő tömeg, ahol a nyíregyházi, illetve a kassai magyar gimnázium igazgatói egy a két tanintézmény közötti együttműködésről szóló egyezményt írtak alá. „Augusztusban találkoztunk először az iskola vezetőségével és a tanári kar egy részével. Az iskola a konzulátuson keresztül vette fel velünk a kapcsolatot, ők voltak az együttműködés kezdeményezői. Röviden bemutattuk egymásnak, hogy milyen tanulmányokat folytathatnak a diákok, és sikerült olyan kapcsolódási pontokat is találni, melyek keretén belül együtt tudunk működni” – nyilatkozta lapunknak Csurkó Éva, a kassai Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola igazgatója. Ahogy azt Huszárné Kádár Ibolya, a nyíregyházi gimnázium igazgatója lapunknak elmondta, eddigi testvériskolai kapcsolataik – melyek egy németországi és két finnországi iskolából állnak – a rendszerváltás idején jöttek létre. „A kassai gimnáziummal két területet jelöltünk meg az együttműködésre. Az egyik összekötő kapcsot a vizuális kultúra oktatásában, a másikat pedig az anyanyelv, azon belül pedig a dráma pedagógiában látjuk” – mondta Huszárné Kádár Ibolya.  

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?