Hatszázötven focirajongó Vágán!

Vága/Feketenyék. Hatszázötven futballrajongó volt kíváncsi szombaton a galántai területi bajnokság élcsapatainak mátyusföldi rangadójára, mely mindkét fél állítása szerint sportszerű légkörben zajlott.

A mátyusföldi rangadót a hazaiak támadásai vezették be. A 2. percben Karácsony a kapu mellé gurított, a gólerős Borš fejese pedig a léc fölé szállt. Egy szögletrúgást követően Forró közelről a vendégkapus kezébe bólintotta a labdát. Borš és Guláš jól irányzott lövését a léc alól tolta szögletre Jankovics Attila, a feketenyékiek rutinos hálóőre. A 25. percben a vendégek előtt adódott gólszerzési lehetőség: Horváth, a vágaiak kapusa röviden öklözte ki a labdát, Králik azonban pontatlanul célzott. A 40. percben a vendégek szereztek vezetést. Kuric játékvezető egy Gasparovics elleni megmozdulásért tizenegyest ítélt a vendégek javára. A büntetőt a sértett értékesítette. „Szerintem túl szigorúan bírálta el az esetet a játékvezető, aki a folytatásban, pontosabban a 65. percben a javunkra is megítélt egy büntetőt. Mindkét esetben nyugodt szívvel továbbot inthetett volna” – nyilatkozta a 11-eseket kommentálva Sandula György, a vendéglátók trénere. „Én egy picit másként értékelem a történteket. A diplomatikusan ítélkező bíró ugyanis még akár három további büntetőt is adhatott volna a javunkra. Mindhárom esetben legeredményesebb játékosunkat, Gasparovicsot állították meg szabálytalanul a hazaiak” – értékelte a történéseket Gasparovics Ágnes, a feketenyékiek klubelnöke. Fordulás után is jobbára a hazaiak uralták a mezőnyt, az ellenfél főleg gyors kontrákkal igyekezett zavart kelteni kapujuk előtt. Gasparovics László igyekezete hiábavalónak bizonyult, kevés támogatást kapott a társaktól. A vágaiak kétszer (Karácsony, Guláš) is csupán a kapufát találták telibe. Dubnička fejese célt tévesztett, Borš csípős lövését Jankovics jó érzékkel hárította. A 65. percben Forró Krisztián 11-esével egyenlítettek a házigazdák. A meccs hajrájában Gasparovics szerezhetett volna újabb találatot, ám a hazaiak kapusa a helyén volt. Három perccel a vége előtt Guláš átadásából megszerezte a győztes találatot, miután a csereként beállt Šulan higgadtan gurított Jankovics hálójába. „Megérdemelten nyertük a derbit, elsősorban középpályás alakzatunk játszotta a prímet. De mindegyik játékosunk derekasan küzdött, dicséretet érdemel. Szurkolóink fantasztikus buzdítása szárnyakat adott a fiúknak. Az ellenfél is elismerést érdemel, hiszen ugyan harcos felfogásban, ám rendkívül sportszerűen játszottak” – értékelte a mérkőzést a hazaiak szakvezetője. „Jól és úgyszintén sportszerűen futballoztak a vágaiak. A nézők is csupán a futballal törődtek. A házigazdák nem ellenségként fogadtak bennünket. Játékosainkat és vezetőinket a párhac után megvendégelték. Győzelmükhöz gratulálunk. Ugyanakkor azt is tudniuk kell, hogy a feljutásért vívott hármas versenyfutásban továbbra is érdekeltek vagyunk. Legjobbjaink közé kapusunk, Jankovics Attila és Gasparovics László tartozott. Ugyancsak elismerést érdemel hátvédsorunk teljesítménye. Az izgalmasnak ígérkező hajrára való tekintettel javasolni fogom a szövetségnek, hogy a végjáték tétmér-kőzésein kerületi szintű játékvezetők fújják a sípot” – nyilatkozta lapunknak Gasparovics Ágnes. Jóleső érzéssel nyugtázzuk: a riválisok csatájának nyertese a futball volt!

VÁHOVCE–ČIERNA VODA 2:1 (0:1). Gólok: Forró (65. – 11-esből), 87. Šulan, ill. Gasparovics (40. – 11-esből). Sárga lap: Tóth Ľ., Guláš, Forró, Šulan, ill. Burián, Farkas, Kiss. Játékvezető: Kuric, 650 néző. VÁHOVCE: Horváth–Forgács, Tóth, Guláš, Kondé (83. Kollárik), Krivosudský (61. Šulan), Karácsony (89. Lukács), Forró, Borš, Čmarada, Dubnička. ČIERNA VODA: Jankovics–Vicena, Cződör, Lelkes, Kádár, Szőcs (77. Király), Kiss, Farkas, Králik, Gasparovics, Burián.