Hatalmi csörte a pénz körül

Kassa. Számos kivetnivalót talált a megyei hivatal egyéves működésében az ellenzék, azaz a KDH és az SDKÚ képviselői.

Kassa. Számos kivetnivalót talált a megyei hivatal egyéves működésében az ellenzék, azaz a KDH és az SDKÚ képviselői. Rudolf Bauer volt megyei elnök pazarlással vádolja a regionális önkormányzat jelenlegi első emberét, valamint a hivatalt, ahol egy év leforgása alatt 158-ról 199 főre emelkedett az alkalmazottak száma, ami 25 százalékos létszámnövekedést jelent, a fizetések emelkedése viszont eléri az 50 százalékot. „A tavalyi 65 millióról 97 millióra ugrott a fizetések összege. Kétlem, hogy ezen döntések indokoltak lennének, mivel tudtommal nem végeztek független felmérést az alkalmazottak munkaköri leírását illetően. A hivatal működtetésére szánt éves összeg tavaly óta szintén jelentősen megemelkedett, az akkori 160 millióról 200 millió koronára. Erre sem találunk magyarázatot” – jelentette ki Bauer. Az ellenzék azt is nehezményezi, hogy a smeres Zdenko Trebuľa megyei elnök hivatalba lépését követően „hirtelen” összevonták a kulturális és az oktatási, valamint az egészségügyi és a szociális szakosztályt, menesztve a „feleslegessé vált” jobboldali osztályvezetőket. A négy szakosztályt nemrég ismét különválasztották, élükön új vezetőkkel.

Zdenko Trebuľa visszautasítja az ellenzék feltételezéseit, szerinte az SDKÚ és a KDH képviselői képtelenek megemészteni azt a tényt, hogy jelenleg nem ők vannak döntési helyzetben. Trebuľa hangsúlyozta, az állami jogkörök megyékre való átruházása tette szükségessé a létszámemelést, a fizetések növekedése pedig ennek logikus velejárója, hiszen magasan kvalifikált szakemberek csak adekvát fizetésért hajlandók a megyei hivatalban dolgozni. „Nem értem, min csodálkoznak az ellenzék képviselői, hiszen a hivatal működési költségeinek növekedését, illetve a fizetések emelkedését annak idején megvitatta és jóváhagyta a megyei önkormányzat. Az előbbit egyébként olyan új kiadások tették szükségessé, amelyek az előző évben még nem jelentek meg a költségvetésben. Ilyen például egy 24 millió koronás internetes honlap-fejlesztési projekt költségeinek fokozatos fedezése, vagy az a kölcsön, amelyet az Európai Fejlesztési Banknak kezdünk el törleszteni. A megye brüsszeli képviseletének fenntartása szintén sokba kerül” – magyarázta a megyei elnök. Megtudtuk, hogy a hivatal a közeljövőben tervezi az alkalmazottak munkaköri leírásának vizsgálatát, ám ehhez meg kell várni a kerületi hivatalok megszüntetésével és jogköreik átruházásával kapcsolatos döntést. Ez a változás újabb követelmények elé állítja a megyei önkormányzatot, a felmerülő plusz költségek fedezésére pedig uniós alapokból várnak támogatást.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?