Fénygörbület, alkonyatban – Mázsár László könyvbemutatója Pereden

Mázsár László - Szentpéter
PERED |

A peredi könyvtárban mutatja be február 28-án második verseskötetét Mázsár László. A 10 fejezetes könyvet Salvador Dalí festményei díszítik, a szerző saját érzelemvilágát jeleníti meg benne.

A helyi könyvtárba várja az érdeklődőket Mázsár László költő 2025. február 28-án 17 órára Fénygörbület, alkonyatban című verseskötetének bemutatójára. A szerzőnek ez a második könyve, tavaly decemberben jelent meg. Tíz fejezetre osztotta benne 2016 és 2021 között írt verseit. Minden fejezethez készült egy úgynevezett triangulum-vers, amelyek Salvador Dalí képeivel együtt adják meg az adott fejezetbe sorolt versek alaphangját, hangulatát, alaptémáját, mondanivalóját. A szerző saját életének, érzésvilágának tükreként ír a könyvéről. 

Olyan események, jelenségek, történések, impressziók lelki rezgései, amelyek életem bizonyos szakaszaiban vagy húsomba markoló fájdalmat, égre kiáltó csalódást, avagy örömmámort jelentettek számomra. A felsorolt három lelkiállapot között pedig a lelki húrok és hangulatok szentjánosbogarai világítanak úgy, ahogy a frissen szántott felhőbarázdákban gyöngyök voltak a csillagok

– fogalmazott. Az első, Érintések lélekmindenségben című, 2016-ban megjelent kötet után Mázsár László szerint a kemény kötés és színes képek miatt minőségileg és formai szempontból is látható a javulás, de a versek is kifejezőbbek, több kérdéskört érintenek.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?