Középkori településmaradványokat tártak fel Dunaszerdahely határában egy építkezésen. A környéken nem egyedülálló a régészeti lelet, korábban számos, régebbi időkből származó leletet találtak.
Ezeréves leletek Dunaszerdahelyen
Takács Mihály régész, a Galántai Honismereti Múzeum igazgatója elmondta, hogy feltehetően egy kora középkori település maradványait tárták fel az építési területen.
„A leletanyag alapján 10. vagy 11. századból származnak a feltárt épületmaradványok. Két gödörház vagy félig földbe süllyesztett cölöpház maradványait, egy kemence maradványait és tárológödröt tártak fel” – nyilatkozta Takács Mihály. Az igazgatótól megtudtuk, hogy már korábban is végeztek régészeti feltárásokat a térségben.
„2013-ban középső bronzkori település maradványaira bukkantunk, kerámiaedényt és bronztűt is találtunk” – folytatta Takács Mihály. Néhány éve az egyházkarcsai ipari park területén is találtak hasonló alaprajzú épületeket. „Gyakoriak az ilyen háztípusok, az egész Kárpát-medencében ismerik ezeket az építményeket. A 6–7. századtól a 12–13. századig elterjedt házforma volt, sőt, már a kelta korban is ilyen háztípusokban éltek az emberek” – zárta Takács Mihály. A leletek dokumentálása után folytatódik az építkezés a szakaszon.
A Dunaszerdahely közelében folyó építkezések gyakran szolgáltatnak leletet a régészeknek. Két éve egy honfoglalás kori temetőt tártak fel a Tesco bevásárlóközpont közelében. Három éve pedig 17. századi ezüstpénzeket találtak egy családi ház udvarán Egyházkarcsán.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.