Elvarratlan szálak Komáromban, Almási Kitti a lelki gyógyulás útját mutatta meg

12
Komárom |

Bódi Tesók, majd Hevesi Kriszta, most pedig Almási Kitti klinikai szakpszichológus érkezett Komáromba. A szinte telt házas előadását az Elvarratlan szálak című könyve köré építette.

Rengeteg embert megmozgatott Almási Kitti előadása Komáromban, az alkalom kapcsán Less Károlyt, rendezvény-szervezőt és pályázatírót, egykori képviselőt (2014–2022) kereste fel szerkesztőségünk, aki nem csak a mostani, de a korábbi események szervezése mögött állt.

„Ez volt az utolsó előadásunk idén. El kell mondanom, hogy egy rendezvény megszervezése egy nagyon kemény háttérmunkát igényel. Ha egy rendezvény sikeres, akkor ott munka van, s nem kevés. Nem csak arról van szó, mennyien eljöttek, s találkozhattunk Almási Kittivel és előadást tartott. Időt, energiát és pénzt kell befektetni abba, hogy ez megvalósulhasson. Szociális média, rádió, plakátolás, minden-minden… Itt a ruhatárostól, a fénytechnikuson át, a biztonsági embereken keresztül egészen a hivatali ügyintézésig, mindent szem előtt kell tartani, amikor egy ilyen rendezvény megvalósul. Mindenkinek benne van a munkája” 

– nyitotta a beszélgetést Less Károly.

Kapcsolódó cikkünk

Almási Kitti előadása szinte mindenkihez szólt, valószínűleg nincs olyan ember, aki nem élt volna át valamilyen lelki válságot a különböző kapcsolatokból (család, barátok, partnerség). Ezek az úgynevezett feldolgozatlan problémák ott vannak bennünk, mélyen legbelül egy lelki szőnyeg alá söpörve, olykor-olykor felszínre törve mérgezve a hétköznapi boldogságunk és megnyugvásunk. Mindemellett a feldolgozatlan problémák, veszteségek aztán képesek hosszú időre meghatározni a félelmeinket vagy vágyainkat, ahogy azt is, hogy miként reagálunk egyes helyzetekben. 

„Nagyon mélyen érintette az embereket az előadás, a mai napig szóban, üzenetben, telefonon kapom a különböző pozitív visszajelzéseket, hogy mennyire jó volt számukra mindaz, amit kaptak”

 – tette hozzá, majd elmondta, hogy már a felkonferálásnál kiemelte, ez egy más típusú, komolyabb hangvételű beszélgetés lesz a doktornővel, mint az egy évvel ezelőtti. 

„Az egy évvel előző előadása a doktornőnek történetekre épült, tapasztalatokkal, humorral és szakértelemmel átszőve. Idén volt egy rövid hangolódó zene az elején, s meditáció a végén. Kevesebb volt a történet, a humor, inkább a tanácsok és a tapasztalatok kerültek fókuszba, hogy az emberek el tudják varrni azokat a szálakat, amik bántják őket. Motiválta őket, hogy meglépjék azt a nehéz lépést, ami előttük áll” 

– részletezte Less. Hozzátette azt is, hogy az előadáson elő került az a bizonyos „Engedd el!” mondat, ami az egyik legrosszabb tanács, hisz akkor már nem akar valaki problémájával foglalkozni.

 „Beszélni kell róla, foglalkozni vele, keresd a probléma forrását, beszéljünk az illetővel. Ne a halálos ágyunkon bánjunk meg dolgokat” 

– mondta. A rendezvényre Almási Kitti 120 könyvvel érkezett és a dedikálás során több mint 100-t meg is vettek az érdeklődők.

Kapcsolódó cikkünk

A beszélgetésünk során kicsit kitértünk az előadások fontosságára Less Károllyal. Társadalmilag sok problémával küzdünk, az ilyen típusú események segíthetnek átlendülni egy-egy szakaszon. 

„Valahol el kellene érni a minőségi önértékelést, a jobb lelki nyugalmat, azt, hogy egyfajta életvezetési stílust kialakítsunk. Mindent megtanítanak nekünk az iskolába, de azt nem, hogy miként éljünk. A traumatizált emberek sokaságáról a közösségi oldalak is árulkodnak. Életbe lép az a Karinthy Frigyes idézet, hogy ha Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek. Annyira látni, hogy bút és bánatot megosztanak, idézeteket, s a kedvelésekkel, lájkokkal, szívecskékkel orvosolni tudják ezeket. Természetesen fontos a pozitív visszacsatolás, s jó, ha valaki ebből megnyugvást tud nyerni, de ez kevés. Ezért csináljuk ezeket az előadásokat, hogy minél több problémára megoldást találjunk és segíteni tudjunk. Szellemileg és lelkileg tudjunk fejlődni, hozzásegítve mindenki ahhoz, hogy elindulhassunk a gyógyulás útján” 

– osztotta meg gondolatait lapunkkal Less, kiemelve azt, hogy a szociális médiát inkább közhasznú tevékenységekre kéne használni, egyfajta informatív és segítő szándékkal, mint sem bántalmazó jelleggel, mint az oly nagy mértékben kezd jelenséggé válni, kiberzaklatás formájában. 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?