Egyre rosszabbak az utak

Legalább félszáz kátyú van a négy kilométer hosszú szakaszon.Bacska/ÁgcsernyőAz enyhe tél ellenére idén tavaszra nagyon rossz állapotba kerültek a Bodrogköz határ menti csücskében lévő utak.

Legalább félszáz kátyú van a négy kilométer hosszú szakaszon.

Bacska/Ágcsernyő

Az enyhe tél ellenére idén tavaszra nagyon rossz állapotba kerültek a Bodrogköz határ menti csücskében lévő utak. A régóta felújításra váró, Bacska és Ágcsernyő közti elsőrendű úton mély kátyúk alakultak ki.

A Varannótól az ukrán határ mellett fekvő Ágcsernyőig vezető 79-es elsőrendű főút jó állapotban van, egészen a Királyhelmec közelében fekvő Bacskáig, azon túl azonban teljesen más világ várja a sofőröket. Az út évek óta felújításra vár, de a lakosok kérése, valamint a környékbeli polgármesterek többszörös felszólalása ellenére máig sem változott a helyzet. Az idei tél, bár jóval rövidebb és enyhébb volt a megszokottnál, szemmel látható károkat okozott a burkolatban. Helyenként tizenöt-húsz centiméter mély kátyúk alakultak ki. „Már egy 10-15 centiméter mély kátyú is komoly károkat tud okozni az autóban, ha 90 kilométeres sebességnél ráhajt az ember. Legtöbb esetben a gumiabroncsok vagy a felnik sínylik meg, de a felfüggesztés, a csapágyak vagy a lengéscsillapító is tönkremehet. A javítás átlagosan 300-400 euróba is belekerülhet” – mondta lapunknak Talpas László királyhelmeci autószerelő. A biztosítók jó része csak nagyon ritkán téríti meg az ilyen károkat, a szakértők szerint a legjobb megoldás az, ha egyenesen az útkezelő vállalattól követelünk kártérítést. „Ha az autó az úthibák miatt megy tönkre vagy sérül meg, elsősorban a Szlovák Útkezelő Vállalathoz (Slovenská správa ciest) kell benyújtani a fotóval és pontos információkkal alátámasztott kártérítési kérvényt. Az útkezelő vállalat ilyenkor saját biztosítóján keresztül téríti meg a károkat, de ma már egyre több biztosító kínál olyan kötelező gépjármű-biztosítási csomagot, mely a hibás közutak miatt keletkezett károkat is fedezi. Ez esetben nemcsak az útkezelő vállalathoz, hanem egyenesen a károsult személyt biztosító céghez kell fordulni” – nyilatkozta lapunknak Kocsi Ágnes biztosítási és pénzügyi tanácsadó.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?