Egyre csúnyább Čuňo-ügy

Kassa. Eugen Čuňo kassai alpolgármester kifogásolja, hogy csaknem két éve mindenki bűnözőként kezeli őt, annak ellenére, hogy csupán néhány napja emeltek vádat ellene kenőpénz elfogadása okán.

Eugen Čuňo szó szerint is „felvázolta” a személye elleni politikai összeesküvéstA szerző felvételeEzt egyébként a sajtóból tudta meg, mivel még nem kézbesítették neki az ügyészség levelét, ám elmondása szerint nem esett jól neki az országos méretű médiaszenzáció, főleg a helyi Korzár című napilap viselkedése, amelynek szerkesztői sorozatosan kifelejtik az „állítólag”, „feltehetően” és „vélhetően” szavakat az üggyel kapcsolatos cikkeikből, „gyaníthatóan” fittyet hányva az ártatlanság vélelmére.

A kassai alpolgármestert Pirovits László királyhelmeci ügyvéddel együtt azzal vádolják, hogy 18 millió koronát követeltek a KAME-SLOVAKIA cég tulajdonosától, Maroš Merjavytól, cserébe 181 milliós kormánytámogatást ígértek a cégnek az egyik kassai városrészben építendő lakások finanszírozására. Ebben az időben azonban Čuňo még nem volt alpolgármester, hanem a KAME cég jogi tanácsadója, az összeg pedig szerinte nem kenőpénz, hanem kétéves munkájának jogos honoráriuma, amelynek kifizetését Merjavy írásos nyilatkozatban is vállalta.

A tények azonban „makacs dolgok”: Čuňot tavaly márciusban egymillió koronával a zsebében fülelték le a kommandósok, akiknek maga Merjavy segédkezett beépített ügynökként. A két vádlott szerint a hatóságok nem vették figyelembe segítőjük meglehetősen kétes múltját, és azt a tényt, hogy Merjavy maga is gyanús ügyletekbe keveredett, és nem tud elszámolni 75 millió koronával. Ráadásul csak bírósági határozat alapján működhetett volna provokátor-ügynökként, ilyen határozat viszont nem született. Az sem elhanyagolható tény, hogy a KAME cég ellen épp Čuňo és társai sürgettek csődeljárást, még 2003 októberében.

Pirovits Lászlótól megtudtuk, hogy az ügy már a Strassbourgi Emberjogi Bíróságon van, és hasonló francia példák alapján jó esélyük van arra, hogy a testület igazat adjon nekik, és kimondja az ártatlanság vélelmének magas rangú állami hivatalnokok általi megsértését. Pirovits és Čuňo összesen hét hónapot töltöttek vizsgálati fogságban, ami ekkora kaliberű ügynél rendkívül hosszú időnek számít. Ezt idén márciusban az Alkotmánybíróság is kimondta. Az ügyészség ráadásul nem vette figyelembe a nyomozás menetével kapcsolatos kifogásaikat és az általuk kért jegyzőkönyv-kiegészítéseket sem tartották indokoltnak, lehetetlenné téve a vádlottak által fontosnak vélt bizonyíték felhasználását.

Čuňo, mint az elmúlt időszak városvezetésének nagy kritikusa politikai összeesküvést sejt a dolog mögött, szerinte „bizonyos köröknek” érdekükben áll ellehetetleníteni őt. Ezzel magyarázza azt a tényt is, hogy a sajtó az állami szervek sugallatára igyekszik összekötni az ő ügyét Ladislav Lumtzer, az egyik kassai városrész polgármesterének lakásmachinációival, illetve arra használják fel őt, hogy eltusolják az említett ügyet, amelyben egyébként szintén felbukkant Merjavy neve.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?