<p>Az idei önkormányzati választásokon Királyhelmecen hatan szállnak harcba a polgármesteri cím elnyeréséért.</p>
Egyetlen polgármesterjelölt - biztosra vehető győzelem
Ezzel ellentétben a bodrogközi város két szomszédos községében - Szentesben és Kisgéresben - a falut jelenleg irányító és a novemberi voksoláson is induló polgármestereknek nem akadt kihívójuk.
Szentes első emberét, Liszkai Gusztávot négy évvel ezelőtt választották meg, a korábban az egyik királyhelmeci középiskolában dolgozó tanár - aki 2006-ban négy ellenfelét győzte le - az előző időszakban tizenkét évig önkormányzati képviselő illetve egy cikluson át alpolgármester volt. Liszkai most a Híd-MKP közös jelöltje, listájáról a hétfős helyi önkormányzati testületbe heten szeretnének bejutni. A faluban összesen tizenkét képviselőjelölt méretteti meg magát a novemberi választásokon, az indulók közül hatan jelenleg is a testület tagjai.
Kisgéresben a jelenlegi polgármesternek, Furik Csabának szintén nem akadt kihívója, a falu első emberét négy évvel ezelőtt három induló közül választották meg posztjára. A Magyar Koalíció Pártjának jelöltje ugyancsak teljes képviselői listát állított, további érdekesség, hogy a kilencfős helyi képviselő-testületbe a jelenlegi polgármestert támogató kilenc indulón kívül csupán egyetlen ember szeretne még bekerülni. Furik, aki korábban nyolc évig volt önkormányzati képviselő Kisgéresben, a múlt évben a Kassa megyei önkormányzatnak is a tagja lett. Polgármesterré választása előtt egyébként hosszú évekig ugyanabban a királyhelmeci középiskolában dolgozott tanárként, melyben Liszkai Gusztáv is.
Értesüléseink szerint Szentesen és Kisgéresen kívül a régióban több olyan község is akad -például Rad, Szinyér és Szentmária - ahol a polgármester-választás eredménye gyakorlatilag már borítékolható, ezeken a településeken ugyanis szintén csak egyetlen jelölt, a mostani polgármester indul a cím elnyeréséért. A jelenleg hatályos törvények szerint ezekben az esetekben csak akkor nem sikerülne győzniük az indulóknak, ha a falvakban a novemberi voksoláson egyetlen helyi választópolgár sem élne szavazati jogával. Ha azonban a jelöltre egy választásra jogosult helybéli is érvényes szavazatot ad le - ez akár maga a polgármester is lehet - az induló a jogszabályoknak megfelelően elnyeri a posztot.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.