Dzúrik a fakóban

Pozsony. A III. liga pozsonyi csoportjának 14. fordulójában érdekes párharcra került sor az Inter-stadionban. A sárga-feketék B-csapata a szomszédos Slovan-fakót fogadta. Mindkét együttes mezében az A-keret szabadnapos tagjai is pályára léptek.

Pozsony. A III. liga pozsonyi csoportjának 14. fordulójában érdekes párharcra került sor az Inter-stadionban. A sárga-feketék B-csapata a szomszédos Slovan-fakót fogadta. Mindkét együttes mezében az A-keret szabadnapos tagjai is pályára léptek. Többek között játékba avatkozott a volt szlovák válogatott Peter Dzúrik is, akit az égszínkékek klubvezetése október elején büntetésből a fakóba száműzött

Éppen az említett labdarúgó kezdte a gólgyártást. A 20. percben szöglethez jutottak a vendégek, Šlahor beadására Dzúrik érkezett, aki fejjel talált Bartalský hálójába. Szünet után élénkült az iram, jobbára a vendégek játszották a prímet. Az 55. percben Šlahor lövése csupán centiméterekkel kerülte el a vendéglátók kapuját. Öt perccel később Horváth éles lövése szállt kapu mellé. Az Inter-rohamok idején növelte vezetését a vendégcsapat. A 65. percben Hromkovič fejelte el a labdát, Jurko résen volt, s habozás nélkül a hálóba lőtt. Tíz perccel a befejezés előtt Brezík húzott el a jobb oldalon, jól időzített beadását Kubiš bólintotta a kapuba. A meccs utolsó percében egyenlíthettek volna a sárga-feketék, ám kimaradt a ziccer.

INTER BRATISLAVA B–Slovan BRATISLAVA B 1:2 (0:1). Gólok: 80. Kubiš, ill. 20. Dzúrik, 65. Jurko. Sárga lap: Šedivý, ill. Krutý, Melíšek. INTER B: Bartalský–Šedivý, Tvarožek, Sedláček, Barmoš (65. Hromkovič)–Horváth, Michelec (85. Vaňo), Brezík (60. Chrappan), Kubiš–Plichta, Bachratý. SLOVAN B: Kiss–Suchý, Dzúrik, Humaj, Frič–Kováčik, Melíšek, Jurko, Majoroš–Krutý, Šlahor. (rsz)