Diszkriminatív a nyitvatartási rendelet

ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁSDunaszerdahely. Óvást nyújtott be a járási ügyészség a város december 9-én elfogadott, az üzletek és a vendéglők nyitvatartási idejét szabályozó általános érvényű rendelete ellen.

ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS

Dunaszerdahely. Óvást nyújtott be a járási ügyészség a város december 9-én elfogadott, az üzletek és a vendéglők nyitvatartási idejét szabályozó általános érvényű rendelete ellen. A testület rendkívüli ülésen tárgyalta az ügyet.

Az önkormányzat tavaly decemberben fogadta el az új rendeletet, amely szerint a várost zónákra osztották fel, és az egyes zónákhoz rendelték a nyitvatartási időket. Az ezt megelőző 2009-es rendelet egyénileg szabta meg a városban működő vendéglátóhelyek nyitva tartását. Az ügyészség 2012-ben emelt óvást ez ellen, 2013 februárja óta pedig több új verzió került a testület elé, a 2014. év végi rendeletet is főként az MKP képviselői támogatták, a hidas és a független képviselők közül többen is bírálták. Az ügyészség sem találta megfelelőnek az új, zónásító rendeletet.

Hájos Zoltán, Dunaszerdahely polgármestere a keddi testületi ülésen elmondta, a decemberben elfogadott rendeletet több javaslat alapján alkották meg. Elmondta, ilyen rendelet sok városban létezik, de azokat, véleménye szerint érdekes módon, nem vonta kétségbe az ügyészség. A városi tanács tagjai – Csicsai Gábort kivéve – azt javasolták, az óvást vegyék tudomásul, de csak részben tegyenek eleget neki. A tanács szerint a zónásítás nem sérti a vállalkozók jogait, megállapodásként lehet rá tekinteni. Indoklásuk szerint az éjszakai csend miatt is szükséges a nyitvatartási idő szabályozása.

„Nem az a gond, hogy a város nyitvatartási időpontokat határoz meg, hiszen ez a lakosság nyugalmáért, biztonságáért történik. Az a baj, hogy direktív a döntés. Ez nem más, mint a jelenlegi többségi városvezetés arroganciája. A rendelet nem eredményezhet diszkriminációt. Az övezeti határokat egyértelműen meg kell jelölni. Ezért hívtam fel a figyelmet az ülésen arra, hogy ez a rendelet, ilyen formában nem más, mint a vállalkozói szabadság korlátozása, a vállalkozáshoz való jog megsértése” – nyilatkozta Csicsai Gábor képviselő.

A városi képviselő-testületnek az óvás benyújtásától számítva 30 napon belül döntenie kell, majd 90 napon belül törölni kell azt, és helyette a törvénynek megfelelő rendeletet kell érvénybe léptetnie. (szcs)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?