Csallóközkürt. Röviddel a karácsonyi ünnepek előtt tért haza az Egyesült Államokból az ismert és külföldön is sikeres csallóközkürti maratonfutó, Hodossy Péter, aki decemberben két rangos versenyt abszolvált a tengerentúlon.
Csallóközkürti világjáró futócipőben
Az ambiciózus sportoló ezúttal is élt a kínálkozó lehetőséggel, szerteágazó kapcsolatai révén jutott el az USA-ba, ahol három hetet töltött el.
Amerikai őrangyal
Rimaszombatból
„Egy kassai futótársam ajánlotta figyelmembe a rimaszombati Gyürke Józsefet, aki immár hetedik éve tartózkodik az USA-ban. Interneten vettem fel a kapcsolatot az ötvenesztendős gömöri sportemberrel, aki hozzám hasonlóan a hosszútávfutás megszállottja, Honoluluban él és dolgozik. Ő volt amerikai vendéglátóm, kísérőm, őrangyalom. Vízumért folyamodtam, szabadságot kértem és kaptam. Majd november 28-án útnak indultam” – fogalmazott a csallóközi atléta, aki már néhány esztendeje futócipőben járja a világot. Formáját november közepén, a liptószentmiklósi maratonon tesztelte. Jól felkészült az erőpróbákra, amit az is bizonyít, hogy az Egyesült Államokban egy hét alatt kétszer is megbirkózott a közel 42 kilométeres versenytávval.
Viva Las Vegas
„Előbb Las Vegasban álltam rajthoz. A sík terepen nagyobb gondok nélkül teljesítettem a maratoni távot, 3:15,48 órás eredménnyel, mondhatni mosolyogva futottam célba. A kaszinók városában a kulissza Elvis Presleyre emlékeztetett. A néhai popsztárra öltözékükben, imázsukban kísértetiesen hasonlító futóktól hemzsegett a népes mezőny. Egyesek rajtszámán Elvis neve virított. A hangszórók Elvis ismert slágerét, a Viva Las Vegast bömbölték megállás nélkül. Ez személyi kultusz volt a javából. Reggel hat órakor rajtoltunk, az első kilométereket parádés tűzijáték tette emlékezetessé. A sík terepen nagyobb gondok nélkül teljesítettem a maratoni távot, 3:15,48 órás eredménnyel futottam célba” – elevenítette fel a történteket a sportoló, aki egy héttel később már Honoluluban rótta a kilométereket.
Antirekord Honoluluban
„Korán keltünk, hajnali ötkor vágtunk neki a távnak. Már a rajtpisztoly dörrenésekor húsz fokot mutatott a hőmérő higanyszála. A magas páratartalom és a nagy szintkülönbség bizony ádáz ellenfélnek bizonyult. Olykor úgy rémlett, fóliasátorban futok. Egy kihunyt tűzhányó, a Gyémántfej legmagasabb pontjára két ízben is felkapaszkodott a mezőny. A Honolulu Marathonon pályafutásom leggyengébb teljesítményét produkáltam. Új antirekordom: 4:16,48 óra. Mégsem pironkodom. A körülményekre való tekintettel ugyanis ezt az eredményt is elfogadhatónak tartom. A célban tengeri kagylókból készült nyakláncon lógó érmet akasztottak a nyakunkba. Ez volt idei tizenegyedik, életem harminchatodik maratoni versenye, mely nagyon megviselt” – emlékezett vissza a nagy kihívásra riportalanyunk, aki élménybeszámolóját friss képanyaggal illusztrálta.
46 óra 20 perc repülőgépen
Láttuk őt a Sea Life parkban a delfinek bemutatóján, a Waikiki Beachon sütkérezni, San Francisco utcáin rendőrmotort nyergelni, Pearl Harbourban amerikai tengerészgyalogossal parolázni, Alcatrazban Al Capone cellájába kukucskálni. Elmondása szerint még most sem heverte ki a portya fáradalmait. Ezen aligha csodálkozhatunk, hiszen gyors egymásutánban két maratont teljesített, az oda-visszaút során pedig negyvenhat óra húsz percet töltött el a gépóriások fedélzetén. Ami a jövő esztendőt illeti, minden idegszálával a moszkvai maratonra összpontosít. „Vonzónak találom a történelmi Vörös teret futva becserkészni, lépteimet szaporázva a monumentális Kremlet megcsodálni” – vallott végezetül legújabb motivációjáról Hodossy Péter. (ái)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.