<p>A munkahivatalban köthet ki több tucatnyi középiskolás diák, ha két héten belül nem indulhat meg az oktatás a Búcsi Magán Szakközépiskolában. Sokan közülük állítják: más iskolában nem hajlandóak folytatni itt megkezdett tanulmányaikat. </p>
Búcson elmarad a tanévnyitó, 174 középiskolás diák sorsa kérdéses
Búcs |
Szüleikkel, tanáraikkal együtt még bíznak az oktatási miniszter pozitív döntésében, hogy mégis engedélyezi az iskola megnyitását. Ha nem így lesz, 24 alkalmazott is utcára kerül. Az iskola bezárása 174 diákot érint. A búcsi iskola a dunaszerdahelyi Ozorák-féle magán szakközépiskola kihelyezett tagozataként kezdte működését 2012 szeptemberében. Az anyaiskola körüli, gazdasági visszaélésekről szóló botrányok, illetve a búcsi tagozat alulfinanszírozása miatt úgy döntöttek, inkább önállóan folytatják. Leválási szándékukat 900 aláírást tartalmazó petícióval nyomatékosította a szülői szövetség. Eközben a dunaszerdahelyi anyaiskola is kérte az oktatási tárcánál a kihelyezett képzés megszüntetését, s ennek a tárca 2014. június végével eleget tett. A búcsi magániskola megnyitásának engedélyezésére – most már új fenntartóval – azonban eddig hiába vártak. Ezért múlt héten Karkó Zoltán igazgató vezetésével tiltakozó gyűlést tartottak Búcson, hogy ismételten felhívják a tárca figyelmét problémájuk sürgős rendezésére. Franta Angelika, a szülői szövetség elnöke elmondta, az utóbbi hetekben több elektronikus levelet is írtak az oktatási minisztériumnak, de még csak választ sem kaptak. A gyűlésen elhangzott, hogy a törvények értelmében a jövendő fenntartó, tulajdonos – az adminisztratív lépcsőket végigjárva – először a Nyitrai Járási Hivatal tanügyi osztályához fordult. Idén áprilisban öttagú bizottság mérte fel az állapotokat Búcson. A szakvélemény szerint az iskolának nincsenek sem megfelelő termei, sem megfelelő műszaki felszerelése, nem biztosított a gyakorlati képzés. Ezt a szakvéleményt felháborítónak, félrevezetőnek tartják a szülők, a tanárok és iskolaépületek tulajdonosa, ráadásul szöges ellentétben áll a komáromi regionális közegészségügyi hivatal 2013 augusztusában kiadott engedélyével. Ez utóbbi szerint az iskola minden téren megfelel az előírásoknak. Karkó Henrietta kijelentette: jogi útra terelik az ügyet, mivel szerintük a bizottság jelentése valótlanságokat tartalmaz. A Nyitra megyei önkormányzat ezt a szakvéleményt vette alapul, amikor június 30-i ülésén elutasította az iskola besorolását a tanügyi hálózatba. A diákok, szülők, tanárok egyedüli reménye az oktatási miniszter, aki a megyei képviselők elutasító határozata ellenére adhat kivételt, engedélyezheti az iskola megnyitását. Ha ez szeptember 15-ig megtörténik, akkor folytatódhat a tanítás – ebben bíznak az érintettek. Az oktatási minisztérium sajtóosztályának tájékoztatása szerint az alapító-tulajdonos által márciusban benyújtott kérvény hiányos volt, nem tartalmazta például a megye állásfoglalását. A megyei önkormányzat határozatát csak 2014. augusztus 21-én kapta kézhez a szaktárca, és a csúszás miatt a közigazgatási eljárást még nem zárult le.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.