<p>Új igazgatója van a Dunamente Turisztikai Desztinációs Menedzsmentnek (TDM): Bauer Ildikót pályázat útján négy évre választották a regionális idegenforgalmi szervezet igazgatójává.</p>
Bauer Ildikó a Dunamente TDM új igazgatója
Korábban Boncsek Péter megbízott igazgatóként 10 hónapig látta el a tisztséget. Bauer Ildikó Brünnben kultúrmenedzsment szakon diplomázott, de borturisztikai szaktanácsadói és borszakértői végzettsége is van. A Gombaszögi Nyári Tábor programigazgatója, és a régióban több bor-, illetve burcsákfesztivál szervezőcsapatának tagja. A Dunamente TDM-et két évvel ezelőtt hét önkormányzat – Komárom, Izsa, Pat, Dunamocs, Karva, Muzsla és Párkány), valamint négy vállalkozás alapította azzal a céllal, hogy összekapcsolja, fejlessze és bemutassa a térség turisztikai lehetőségeit, komplex programokat kínálva a turistáknak, és ezáltal növelje a vendégéjszakák számát.
„Mivel két éven belül két igazgatóváltás is történt a TDM élén, ami nem igazán szerencsés, egyelőre nem sikerült stabil belső struktúrát, közös marketinget és kommunikációs stratégiát kialakítani, és nem igazán fogalmazódott meg konkrét irányvonal sem – nyilatkozta lapunknak Bauer Ildikó. – A lehető legrövidebb időn belül felkeresem a TDM tagjait, hogy ők mondják el, mik az elvárásaik, még az ősz folyamán online felmérést készítünk a szolgáltatók, az önkormányzatok és turisták bevonásával, felmérve az igényeket, a lehetőségeket, és mindezek alapján szakemberek bevonásával dolgozzuk ki a stratégiát. Véleményem szerint a természetes vizeink, a fürdők és a kulturális értékek felvonultatása mellett a borturizmus irányába kell elmozdulni, mert abban nagy a lehetőség. Éppen ezért Érsekújvár felé is nyitni kell, be kell vonni az érsekújvári és a komáromi járásbeli, borászati hagyományokkal bíró településeket, és összekapcsolni azokat.”
Az elmúlt időszakban belső konfliktustól sem volt mentes a TDM, Eugen Szabó, Párkány polgármestere ugyanis szeretett volna kilépni a szervezetből, ám a város önkormányzata nem egyezett bele. Párkány nem fizette be maradéktalanul a tavalyi tagsági díjat sem. „Azt tapasztaltam, hogy inkább személyes konfliktusok és félreértések miatt csúszott félre Párkánnyal az együttműködés – mondta az új igazgató. – A tagsági díj a vendégéjszakák számától is függ, Párkány fizeti a legmagasabb tagsági díjat, és a városvezetés úgy érezte, nem adekvát, amit ezért az összegért a TDM nekik nyújt. A szerződésem értelmében hetente két napot fogok Párkányban tölteni, igyekszem jobban odafigyelni az ő igényeikre is. A TDM-en belül nincs helye a rivalizálásnak, az a cél, hogy minél több turista jöjjön a régióba, és minél hosszabb ideig maradjanak. Párkány előnye a fürdő, hátránya viszont annak szezonális jellege, Komárom problémája a kevés vendégéjszaka, az erődrendszerben azonban óriási a potenciál. Ezért is van szükség a közös stratégia kidolgozására, hogy kész programcsomagot tudjunk felkínálni a térségbe érkező turistáknak.”
A Dunamente TDM jelenleg két állandó irodát működtet, Komáromban és Párkányban, valamint egy szezonális irodát a pati fürdőben.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.