<p>Október derekán jelent meg a város honlapján az a kérdőív, amelynek kitöltésével a lakosok kifejthették véleményüket a város egyes költségvetési területeiről, a számukra fontos prioritásokról. A megadott határidőig 442 polgár töltötte ki a kérdőívet – olvasható a városi hivatal honlapján. </p>
Az utakra és a parkolókra költenének a legtöbben Komáromban
A visszajelzések alapján elmondható, hogy az emberek a csatornahálózat felújítását, valamint a parkok és a zöldterületek karbantartását tarják a legfontosabb tennivalónak. Sok válaszadó szerint szükség lenne új szeméttároló konténerekre és több helyre kellene olyan kukákat kirakni, amelyek a szelektált hulladék gyűjtésére szolgálnak. A témakörön belül a legkevésbé a városi buszközlekedés fejlesztését tartják fontosnak; ez bizonyára abból is adódik, hogy Komáromban komoly konkurenciaharc folyik a taxisok között, és nyomott áron szállítják az utasokat. A közbiztonság szempontjából a lakosok szerint a közvilágítás felújítása és körforgalmak építése a prioritás; talán nem véletlen egybeesés, hogy a város jövőre szeretné korszerűsíteni a közvilágítást, az erre vonatkozó szándékot már el is fogadták a képviselők. Érdekes, hogy a városi rendőrök számának bővítését a kérdőívet kitöltő lakosok harmada a nem annyira fontos kategóriába sorolta, és újabb fekvőrendőrök elhelyezését sem tartja fontosnak a többség.
A beruházások témakörében 95 százalék támogatottságot kapott a munkahelyteremtő beruházások infrastruktúrájának megteremtése, de kimagaslóan fontosnak tartják a komáromiak az utak, a járdák felújítását, a kátyúzást és új parkolóhelyek kialakítását is. A kultúra és a sport terén az évente ismétlődő fesztiválokra, kulturális események szervezésére, valamint a tömegsportra áldoznának legtöbben, az élsportra valamivel kevesebben. A legkevésbé fontosnak a Komáromi Lapok és a városi tévé támogatását tartják. A városi ingatlanok közül a Klapka téren álló egykori egészségügyi központ felújítását tartják a legfontosabbnak (a válaszadók 27 százaléka), majd az óvodák és az iskolák (20 százalék) és a termálfürdő (13 százalék) következik. A sor végén a futballstadion (1 százalék), a röplabdacsarnok (2 százalék) és a városi művelődési központ (3 százalék) felújítása áll.
Az egyes szakterületek közti pénzelosztást tekintve legtöbben az infrastruktúra fejlesztésére, az utakra, a parkolókra költenének (26 százalék), majd a vagyonfejlesztés és karbantartás, valamint a környezetjavítás (19-19 százalék) következik. A sort a városi tévé és újság támogatása zárja (5 százalék). Ez utóbbi kategóriára valószínűleg azért is kérdezett rá külön is a kérdőív kidolgozásakor a városvezetés, mert a költségvetés tárgyalásakor évek óta visszatérő probléma a testületben, hogy mennyi pénzt áldozzanak a médiára.
Már csak az a kérdés, hogy az elkövetkező évek költségvetéseinek összeállításakor mennyire veszi figyelembe a hivatal, illetve a képviselő-testület a lakosok véleményét. A jövő évi költségvetésről csütörtökön tárgyal a testület. (vkm)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.