A természettudományi tárgyakat népszerűsítik

Jól felszerelt szaktanterme-ket alakítanak ki, de a tehetséggondozásra is odafigyelnek.Királyhelmec/KisvárdaA természettudományi tantárgyakat népszerűsítését célzó konferenciát tartottak a királyhelmeci gimnáziumban.

Jól felszerelt szaktanterme-ket alakítanak ki, de a tehetséggondozásra is odafigyelnek.

Királyhelmec/Kisvárda

A természettudományi tantárgyakat népszerűsítését célzó konferenciát tartottak a királyhelmeci gimnáziumban. A határon átnyúló projekt nagyrészt európai uniós támogatásból valósul meg.

Dobos Gábor, az iskola igazgatóhelyettese lapunknak elmondta, a Smarter projekt főpályázója a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, melynek vezetését a királyhelmeci gimnázium képviselői keresték fel azzal az ötlettel, hogy elképzeléseik megvalósításához az Interreg Szlovákia–Magyarország Programból közösen igényeljenek támogatást. A királyhelmeci gimnáziumban azt tapasztalták, hogy az elmúlt években egyre kevesebb diák érettségizik kémiából, fizikából, matematikából és informatikából. Az informatika területén dolgozók inkább külföldön vállalnak munkát. Az informatikai sztráda megépítésével viszont esély lenne arra, hogy a távmunka lehetőségeit kihasználva a fiatal értelmiségiek ne hagyják el szülőföldjüket, illetve a már másutt dolgozók hazatelepüljenek.

A magyarországi partner nyitottan állt hozzá a királyhelmeciek felvetéseihez, és a közös pályázattal sikerült jelentős összegű hozzájárulást szerezni. 125 ezer euró felhasználásával, ami kb. 50-50 százalékban oszlik meg a két iskola között, egyebek mellett jól felszerelt, modern, műszaki-fejlesztési szaktantermet alakítanak ki. A szlovákiai és a magyarországi tanárok részére Királyhelmecen 60 órás továbbképzés indul, valamint a tehetséggondozásra is odafigyelnek. A környékbeli alapiskolákban rendhagyó tanóra, vagy inkább színielőadás keretében népszerűsítik a természettudományi tárgyakat, a nyári hónapokban Kisvárdán tehetséggondozó tábor lesz. A nyitókonferencián Ténai Mária, a királyhelmeci, valamint Bíró Gábor, a kisvárdai gimnázium igazgatója is beszélt a program részleteiről, de Hanesz Angelika, a Šafárik Egyetem és Kanócz Tamás, a Kassai Műszaki Egyetem oktatója is előadást tartott. Előadás hangzott el a 3D-s nyomtatás lehetőségeiről és a CNC-gépek oktatásban való felhasználásáról. Dobos Gábor tájékoztatása szerint a projekt költségeinek 5 százalékos önrészét az iskola fenntartója állja, s a megyei szervek az utófinanszírozás terén is segítséget nyújtanak a gimnáziumnak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?