Besztercebánya. Június 18-án Besztercebánya közgyűlése Csúsz Pétert, az MKP Kerületi Tanácsának elnökét, a Losonci Körzeti Hivatal elöljáróját választotta meg megyei alelnöknek.
„A szerződés megkötése óta hatékonyabb a munka”
Miért született meg az együttműködési szerződés, és milyen súlyt kap az ön alelnöki pozíciója az MKP megyei politizálásában?
Kitartó munkával meggyőztük szinte az összes többi megyei képviselőt, hogy az MKP nemcsak országos, de megyei szinten is a legstabilabb és legmegbízhatóbb párt. Korábban két és fél évig működött a megyében egy hármas koalíció, amely a megyei elnökválasztások második fordulójakor alakult meg a HZDS-LS, a SMER és az SDL tagjaiból. A 49 tagból álló testületben ez a 26 képviselőt tömörítő koalíció terjesztette elő az összes vitaanyagot a testületben. A beterjesztett anyagok tartalmával az MKP 15 képviselője számos esetben nem értett egyet. Sok időbe és energiába került, míg a HZDS-LS-frakció képviselői a magyar választók és képviselők által fontosnak tartott kérdésekben támogatni kezdtek minket. Az elnökválasztáskor kialakult hármas koalíció nem működött, idén áprilisban fel is bomlott. Ekkor merült fel, hogy mi lenne, ha az MKP képviselői csoportja nagyobb részt vállalna a politizálásból. Ezért kötöttük meg az ellenzéki együttműködési szerződést. Hangsúlyozom: nem koalíciós szerződésről beszélünk. Ha arról lenne szó, helyeket kellene kapnunk a Megyei Hivatalban, de itt az országos parlamenthez hasonlóan alelnöki posztot kapott az MKP. Az ellenzéki együttműködést úgy kell értelmezni, hogy az MKP 15 képviselője és a HZDS-LS 15 képviselője a szerződés értelmében uralhatja 30 fős szavazattöbbségével a megyei közgyűlést, és csak azokról a témákról tárgyalunk, csak azokról szavazunk megyei szinten, amelyekről előzőleg megegyeztünk, mert mindkét félnek vétójoga van. Tehát ha a HZDS-LS valamelyik javaslatával mi, MKP-s képviselők nem értünk egyet, vagy fordítva, az anyag nem kerül a közgyűlés elé, csak miután mégis megegyeztünk. Nélkülünk tehát a megyében nem lehet döntést hozni semmilyen kérdésben. A választási programunkat így tudjuk beépíteni a megye mindennapi életébe. Alelnökként rendszeres kapcsolatot tartok a másik alelnökkel, és állandóan egyeztetünk minden kérdésben.
A választópolgárok és az MKP-tagok részéről mégis érkezett olyan jelzés, hogy ennél a döntésnél nem kérdezték meg őket, nem szólhattak hozzá, nem véleményezhették.
Elsősorban világossá kell tenni, nem a két párt között született együttműködési szerződés, hanem a két megyei képviselői frakció között. A képviselői munka hatékonyabbá tétele miatt született a szerződés, és nem érinti az MKP megyei struktúráját. A megyegyűlésben a szerződés szerint gördülékenyebben folyik a munka. Ennek áldásos hatásait már a közeljövőben érezni fogjuk.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.